Znakomite wieści napłynęły z Lutynii, gdzie w finale wojewódzkim w kategorii siatkarskich czwórek rywalizowały podopieczne trenera Michała Tomiałowicza z Młodzieżowego Klubu Siatkówki Polonia Świdnica.

Nasz zespół zdobył srebrny medal i awansował do ogólnopolskiego finału, który już na początku lipca odbędzie się w Arenie Gliwice. – Do zwycięstwa w całym turnieju zabrakło niewiele. W meczu decydującym o złotym medalu, mimo prowadzenia w setach 1:0 nie udało się dowieźć zwycięstwa do samego końca. Mimo to, bardzo cieszymy się ze srebrnego medalu i wierzymy w bardzo dobry występ podczas finałów Mistrzostw Polski – podsumowuje świdnicki klub.
Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. UKS Miękinia
2. MKS Polonia Świdnica
3. SMS Olimp Oborniki Śląskie
4. Kinder Volley Wałbrzych
5. Koral Wrocław
6. Gaudia Trzebnica
7. MMKS Kłodzko
MVP naszej drużyny została wybrana: Marii Nedochytana.
Tym samym wprowadzamy do Ogólnopolskiego Finału Kinder Joy of moving trzy zespoły: siatkarskie dwójki – brązowe medalistki MDŚ (trenerka Aleksandra Całka), trójki – mistrzynie Dolnego Śląska (trener Tomasz Gołowkin) i czwórki (wicemistrzynie naszego województwa).
Świdnickie czwórki walczyły w składzie: Kaja Drapińska, Milena Gac, Marii Nedochytana, Zuzanna Marciniec, Natasza Gierula, Martyna Kalińska (trener Michał Tomiałowicz).
/MDvR/
![Za nami finałowy rzut Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/CSC_0087-238x178.jpg)

![Tym razem zawody udało się przeprowadzić [FOTO/WYNIKI]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/DSC09276_wynik-238x178.jpg)
![Spłonął opuszczony lokal użytkowy w Pyszczynie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/721844328_122324805872226955_396243876375958441_n-100x75.jpg)

![Dachowanie pod Strzegomiem. Kierowca oddalił się z miejsca wypadku [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/DW382-dachowanie-2026.06.09-6-100x75.jpeg)



