Reprezentacja Polski juniorów zdobyła w chorwackim Osijeku złoty medal strzeleckich mistrzostw Europy. W składzie polskiej kadry był reprezentant Klubu Sportów Obronnych Świdnica, Wojciech Jędraszczyk.

– Tomasz Jędraszczyk (FLOTA Gdynia), Wojciech Jędraszczyk (KSO Świdnica) i Wiktor Kopiwoda (GROT Płock) zdobyli na Mistrzostwach Europy w Osijeku drużynowy złoty medal w konkurencji 25m pistolet standard juniorów. Nasi zawodnicy uzyskali 1646 pkt. wyprzedzając reprezentację Szwecji (1645 pkt.) i Węgier (1618 pkt.) – poinformowali przedstawiciele Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.
W rywalizacji indywidualnej Tomasz Jędraszczyk zajął czwarte miejsce, Wojciech Jędraszczyk – siódme, a Kopiwoda – 12. Mistrzostwa Europy seniorów i juniorów w Osijeku potrwają do niedzieli, 17 maja.
/PZSS, opr. mn/
fot. Polski Związek Strzelectwa Sportowego
![Świdnicki basen letni oblegany. W sobotę temperatura może sięgnąć 38 stopni Celsjusza [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Swidnica-basen-letni-2026.06.27-12-238x178.jpg)
![Magia nocy świętojańskiej zawitała do Parku Centralnego [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Obrzed-Nocy-Swietojanskiej-w-Parku-Centralnym-2026.06.26-mix-238x178.jpg)







