Reprezentacja Polski juniorów zdobyła w chorwackim Osijeku złoty medal strzeleckich mistrzostw Europy. W składzie polskiej kadry był reprezentant Klubu Sportów Obronnych Świdnica, Wojciech Jędraszczyk.

– Tomasz Jędraszczyk (FLOTA Gdynia), Wojciech Jędraszczyk (KSO Świdnica) i Wiktor Kopiwoda (GROT Płock) zdobyli na Mistrzostwach Europy w Osijeku drużynowy złoty medal w konkurencji 25m pistolet standard juniorów. Nasi zawodnicy uzyskali 1646 pkt. wyprzedzając reprezentację Szwecji (1645 pkt.) i Węgier (1618 pkt.) – poinformowali przedstawiciele Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.
W rywalizacji indywidualnej Tomasz Jędraszczyk zajął czwarte miejsce, Wojciech Jędraszczyk – siódme, a Kopiwoda – 12. Mistrzostwa Europy seniorów i juniorów w Osijeku potrwają do niedzieli, 17 maja.
/PZSS, opr. mn/
fot. Polski Związek Strzelectwa Sportowego




![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/ul.-Dluga-1-100x75.jpg)

![Kierowca zasłabł, doszło do zderzenia [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/zderzenie-dw-382-1-100x75.jpg)


