Poprzednia akcja zakończyła się szczęśliwie dla aż 23 psów i kotów. Opiekunowie bezdomniaków ze schroniska w Świdnicy mają nadzieję, że odzew podczas kolejnego Dnia Wielkich Serc będzie równie mocny. Na adopcję przy ul. Pogodnej 3 czeka ponad 100 psów i kotów. Jeśli nie możesz zabrać zwierzaka do domu, przyjdź i dowiedz się, jak pomagać w inny sposób.

– Tego dnia w schronisku czeka na was mnóstwo fantastycznych psów i kotów gotowych do adopcji! Każdy z nich marzy o własnym domu i człowieku, który podaruje mu miłość i bezpieczeństwo. Chcemy pokazać, że nasze zwierzaki to wspaniali kandydaci do adopcji! To nie tylko schroniskowi podopieczni – to wierni przyjaciele, którzy czekają właśnie na ciebie – zachęcają pracownicy schroniska.
Podczas Dnia Wielkich Serc będzie można pod opieką wolontariuszy wyjść z psem na spacer, dowiedzieć się, jaką ma historię i charakter. Schronisko osobom, które zdecydują się na adopcję zapewni wyprawkę. Dla psa: smycz, obrożę, karmę, vouchery (np. fryzjer, sesja zdjęciowa, porady behawioralne), dla kota: kocyk, transporter, zabawki, kuwetę i akcesoria, vouchery. Każdy, kto zdecyduje się na adopcję, jak gwiazda będzie mógł przejść po czerwonym dywanie i dodatkowo otrzyma dyplom.
Pracownicy schroniska wskażą również, jak można zatroszczyć się o konkretnego psa lub kota w sytuacji, gdy adopcja nie jest możliwa. Można zostać wirtualnym opiekunem, wspierać jego pobyt w schronisku i odwiedzać. Mile widziane będą osoby, które mogą stworzyć dom tymczasowy dla podopiecznych schroniska
Dzień Wielkich Serc rozpocznie się w placówce przy ul. Pogodnej 3 w Świdnicy 14 września o godz. 12.00 i potrwa do 16.00. Na uczestników czekać będzie również słodki poczęstunek i jak zawsze – schroniskowe gadżety.
Wszystkie oczekujące w schronisku zwierzęta mają swoje profile na stronie schroniskoswidnica.pl.





![Wypadek pod Strzegomiem. Nie żyje kierowca [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/IMG-20260107-WA0001-100x75.jpg)




![DRUMMERS FROM HELL Festival 2025. Kto wygrał zaproszenia? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Drummers-From-Hell-Fest-2024-@-Swidnicki-Osrodek-Kultury-foto-Rafal-Kotylak-14_small-100x75.jpg)
