Strzegomianka Zofia Nowak w piątek 28 marca obchodziła setne urodziny. Kobieta przyszła na świat w 1925 roku w Borysławiu na Kresach Wschodnich w obwodzie lwowskim. Na tereny dzisiejszej Polski przyjechała wraz z rodziną w 1943 roku. Miała wówczas 18 lat. Do Strzegomia wraz z mężem Marcinem trafiła w 1947 roku.

Uroczystość urodzinowa zaczęła się od mszy świętej w strzegomskiej bazylice. Następnie pani Zofia wraz z licznie przybyłą rodziną udała się do sali parafialnej, gdzie był tort i mnóstwo wspomnień. Najstarszy z sześciorga dzieci – syn Antoni wspomina mamę z dawnych lat, jako niezwykle zaradną kobietę. – Na trzy zmiany pracowała i jeszcze nas wychowywała. Nasz dom był zawsze otwarty na gości i mama wszystkich przyjmowała.
Pani Zofia była wzruszona i nie kryła radości z powodu odwiedzin rodziny oraz przyjęcia urodzinowego. – Jak ja się czuję? Jakby ja już w niebie była!
/opr. red./
![Ponad dwa miliony na remont świdnickich zabytków. Gdzie trafią miejskie dotacje? [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/dotacje-na-remonty-zabytkow-2026.04.16-mix-238x178.jpg)

![Lokalni samorządowcy z wojewodą Anną Żabską rozmawiali o budowie miejsc schronienia [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/DSC_8935-238x178.jpg)
![Lutomia Górna. Pożar mieszkania i poddasza w budynku wielorodzinnym [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Lutomia-Gorna-pozar-mieszkania-2026.04.16-3-100x75.jpg)




![Pałac Gruszów wypełnią koncerty i wydarzenia kulturalne. Wygraj zaproszenie na jedno z nich! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/fot.-Palac-Gruszow-100x75.jpg)
![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Wyjątkowy koncert trzech znakomitych artystów wkrótce w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)