Wiele ciepłych słów usłyszała podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej odchodząca na emeryturę wieloletnia dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 105 im. Polskich Podróżników i Odkrywców w Świdnicy. Powitany został nowy szef placówki, a także nowa dyrektorka Przedszkola Miejskiego nr 6 w Świdnicy.

Małgorzata Pielach przeprowadziła dzisiejszą Szkołę Podstawową nr 105 przez wiele zmian, związanych z łączeniem placówek i przeprowadzką z ul. Folwarcznej na Saperów. – Odchodzę ze 105-tki pochylając się z wdzięcznością nad tym, co było – mówiła ze wzruszeniem, dziękując nauczycielom, dzieciom, pracownikom szkoły, a także wydziału edukacji Urzędu Miejskiego, w tym byłemu dyrektorowi wydziału Tadeuszowi Niedzielskiemu i obecnej szefowej Magdalenie Urbańskiej-Malusze.
Małgorzacie Pielach obok samorządowców dziękowali również dyrektorzy świdnickich przedszkoli i Młodzieżowego Domu Kultury. Stery w szkole nr 105 przejmuje Krzysztof Terebun, dotychczasowy nauczyciel wychowania fizycznego i wicedyrektor placówki.
Podczas sesji Rady Miejskiej powitana została również nowa dyrektorka Przedszkola Miejskiego nr 6 Małgorzata Domarecka.
/red./
fot. Michał Nadolski

![Przechylona, przerdzewiała latarnia nad głowami spacerowiczów. Nie zauważyli, bo była zarośnięta [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-16-238x178.jpg)


![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)


