Strona główna 0_Slider Fantastyczna walka na trasie Marconi Duathlonu Świdnica

Fantastyczna walka na trasie Marconi Duathlonu Świdnica [WYNIKI/FOTO]

0

Dokładnie 135 śmiałków ukończyło rywalizację w ramach szóstej edycji Marconi Duathlonu Świdnica. Uczestnicy walczyli na dwóch dystansach, biegnąc, jadąc na rowerze i znów biegnąc. Tym razem miejscem zmagań był bosmanat nad zalewem Witoszówka i tzw. „Modliszówka”.

Duathlon to dyscyplina sportowa będąca jedną z odmian triathlonu. Zawodnicy kolejno: biegną, jadą rowerem i znowu biegną. Podobnie jak w poprzednich edycjach, także i w tym roku na uczestników czekały dwa dystanse – CLASSIC: 10 km biegu, 40 km kolarstwa, 5 km biegu i SPRINT: 5 km biegu, 20 km kolarstwa, 2,5 km biegu. Start, meta oraz strefa zmian znajdowały się na terenie bosmanatu Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Organizatorem wydarzenia była Żelazna Świdnica, sponsorem tytularnym firma Marconi.

W kategorii SPRINT zdecydowanie na najwyższym stopniu podium stanął Jacek Lesiecki z Wrocławia, docierając do mety w czasie 56 minut i 16 sekund. Triumfator bardzo wyraźnie pokonał kolejnych zawodników na podium – Kamila Jacewicza z Legnicy (1:05,19) i Michała Krzyżka z Mosiny (1:05,20). W klasyfikacji pań najlepsza okazała się Katarzyna Hewczuk z Wrocławia z czasem 1:15,36. Za plecami zwyciężczyń finiszowały Sandra Kowalczyk ze Wschowy (1:21,59) oraz Karolina Dec-Elmanowska ze Świdnicy (1:25,39).

W kategorii CLASSIC triumfował Igor Zalewski z Wrocławia, uzyskując rezultat 1:59,53. Kolejne miejsca na podium obsadzili Dariusz Mazurkiewicz ze Smolca (2:02,53), a także Krzysztof Dominikowski ze Świdnicy (2:03,01).

/MDvR, FOTO: Mariusz Ordyniec/