Strona główna Kultura Muzyczny duet w zabytkowym folwarku

Muzyczny duet w zabytkowym folwarku

0

Muzeum Techniki Rolniczej w Piotrowicach Świdnickich będzie gościć Bokun/Kościuszko Duo, formację klarnetowo – gitarową, której celem jest ponowne odkrywanie arcydzieł muzyki kameralnej od Bacha i Schuberta, przez muzykę francuską ostatniego wieku, aż po najnowszą literaturę kameralną i solową oraz klezmer-fusion. Muzycy zagrają w oryginalnej scenerii, a koncert jest bezpłatny.

Tokio, Nagoya, Paryż, Nowy Jork, Filadelfia, Budapeszt, Kolonia, Praga, Bruksela, Kraków – to tylko niektóre z miejsc koncertów duetu, trasa koncertowa w Japonii zaowocowała entuzjastycznym przyjęciem słuchaczy oraz obecnością na okładce magazynu „Clarinet”.

W 2015 roku muzycy wydali wspólny album A la carte, zyskujący pięciogwiazdkowe recenzje. Najnowsza płyta A la carte 2, zawierająca utwory Ravela, Kovacsa, Galliano, Wosia, Drozda, Zenamona, Reinhardta i Yoma, prezentuje różnorodność stylów, w których muzycy swobodnie się poruszają, takich jak muzyka klasyczna, valse musette, klezmer fusion czy world-jazz. Na krążku znajdują się również światowe premiery fonograficzne utworów napisanych specjalnie dla duetu.

Cykl koncertów „Z klasyką przez Polskę” to projekt Polskiego Impresariatu Muzycznego realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca we wszystkich regionach kraju. Propaguje muzykę klasyczną i jazzową poprzez promocję znakomitych artystów oraz ambitnego repertuaru w miejscach, w których publiczność na co dzień nie obcuje z ambitną sztuką i nie ma możliwości uczestnictwa w ciekawych i różnorodnych działaniach kulturalnych.

Na Dolnym Śląsku jest współorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Operatorem przedsięwzięcia jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Dolnośląskie Laboratorium Kultury. Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Wydarzenie zagości w dość nieoczywistym miejscu – w zabytkowej stodole na terenie Folwarku w Piotrowicach Świdnickich. W remontowanych obiektach powstaje „Żywy Folwark” – Muzeum w którym prezentowana jest  nie tylko historia rozwoju rolnictwa ale także przedstawione jest życie w gospodarstwach rolnych XIX i początku XX wieku.  Obiektem zarządza i ratuje Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska.

Koncert zaplanowano na 7 czerwca 2024r. o godz. 19.00 w Piotrowicach Świdnickich. Na uczestników czekać będzie także mała gastronomia.

Wstęp bezpłatny.

/informacja nadesłana, opr. red./

Poprzedni artykułPo raz piąty w Świdnicy uczcili pamięć rotmistrza Pileckiego, zamordowanego przez komunistyczne władze [FOTO]
Następny artykułFantastyczna walka na trasie Marconi Duathlonu Świdnica [WYNIKI/FOTO]