Robin, niż znad Alp, jest odpowiedzialny za trwające opady śniegu. IMGW podaje, że popada jeszcze do godzin porannych w niedzielę. Kierowcy i piesi liczą na opanowanie trudnej sytuacji na dogach i chodnikach, ale zwłaszcza dzieci są bardzo zadowolone, bo nareszcie można pojeździć na sankach.

Otulona śniegiem Świdnica jak zawsze wygląda wyjątkowo malowniczo. Widać, że zaśnieżone chodniki i alejki nie są żadną przeszkodą dla mieszkańców dbających o dobrą kondycję. Można spotkać biegaczy i amatorów nordic walkingu.
W Parku Centralnym tradycyjnie można zastać kaczki i czaplę. Warto pamiętać, by ptakom nie rzucać pieczywa. Taki pokarm prowadzi do zwyrodnienia piór i problemów trawiennych, powodując cierpienie i śmierć. Najlepiej dokarmiać marchewką, kukurydzą, ziarnami zbóż.
/red./
Na spacer po zimowej Świdnicy zaprasza Dariusz Nowaczyński:




![Wypadek pod Strzegomiem. Nie żyje kierowca [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/IMG-20260107-WA0001-100x75.jpg)




![DRUMMERS FROM HELL Festival 2025. Kto wygrał zaproszenia? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Drummers-From-Hell-Fest-2024-@-Swidnicki-Osrodek-Kultury-foto-Rafal-Kotylak-14_small-100x75.jpg)
