Od wtorku trwają poszukiwania mężczyzny, który miał wpaść do stawu Warszawianka w Świebodzicach. Do tej pory zbiornik przeszukiwali strażacy, w tym specjalistyczna grupa z Legnicy, dzisiaj dołączą do nich policyjni płetwonurkowie.

We wtorek działania prowadziło sześć zastępów straży pożarnej oraz policja. Postępowanie wszczęła także prokuratura. Mężczyzna, który zawiadomił służby przekonywał, że kolega, z którym pił alkohol na brzegu stawu wpadł do wody. Poszukiwania w nocy trwały cztery godziny, ale nie przyniosły efektu. – Dziś, tj. 09.08.2023 r. na polecenie policji wznowiono działania poszukiwawcze. Na miejscu działania prowadziły 4 zastępy, udział brała również specjalistyczna grupa SGRW_N z Legnicy. Działania prowadzono z użyciem sonaru, pod wodą pracował nurek PSP. Dzisiejsze działania również nie przyniosły efektu – informuje asp. Kamil Szerszeń.
Policjanci szukali mężczyzny pod adresami, gdzie wcześniej przebywał. Bez rezultatu. Dzisiaj zostaną wznowione poszukiwania w stawie. Obok strażaków działania w zbiorniku podejmą płetwonurkowie z komisariatu wodnego we Wrocławiu.
/red./
fot. st.kpt. Marek Leśnicki
![Przez osiem lat społecznie zebrał tony śmieci, ale tym razem złapał się za głowę. „A co będzie, jak Vivaldiego zabraknie?” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Waldemar-Wozniak-sprzata-2026.02-38-238x178.jpg)
![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/mp-Boleslawa-Chrobrego-238x178.jpg)

![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/mp-Boleslawa-Chrobrego-100x75.jpg)

![Kolizja na skrzyżowaniu przy Galerii Świdnickiej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Rowna-kolizja-2026.02.23-3-100x75.jpg)


![European Jazz Collective już za tydzień zagra na Świdnickich Nocach Jazzowych [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)
