Strona główna 0_Slider Trzeci dzień poszukiwań. Dołączają nurkowie z Wrocławia

Trzeci dzień poszukiwań. Dołączają nurkowie z Wrocławia

0

Od wtorku trwają poszukiwania mężczyzny, który miał wpaść do stawu Warszawianka w Świebodzicach. Do tej pory zbiornik przeszukiwali strażacy, w tym specjalistyczna grupa z Legnicy, dzisiaj dołączą do nich policyjni płetwonurkowie.

We wtorek działania prowadziło sześć zastępów straży pożarnej oraz policja. Postępowanie wszczęła także prokuratura. Mężczyzna, który zawiadomił służby przekonywał, że kolega, z którym pił alkohol na brzegu stawu wpadł do wody. Poszukiwania w nocy trwały cztery godziny, ale nie przyniosły efektu. – Dziś, tj. 09.08.2023 r. na polecenie policji wznowiono działania poszukiwawcze. Na miejscu działania prowadziły 4 zastępy, udział brała również specjalistyczna grupa SGRW_N z Legnicy. Działania prowadzono z użyciem sonaru, pod wodą pracował nurek PSP. Dzisiejsze działania również nie przyniosły efektu – informuje asp. Kamil Szerszeń.

Policjanci szukali mężczyzny pod adresami, gdzie wcześniej przebywał. Bez rezultatu. Dzisiaj zostaną wznowione poszukiwania w stawie. Obok strażaków działania w zbiorniku podejmą płetwonurkowie z komisariatu wodnego we Wrocławiu.

/red./
fot. st.kpt. Marek Leśnicki

Poprzedni artykułMłodzi organiści będą koncertować w Świdnicy i okolicy. We wrześniu powraca Festiwal „Śladami Mistrzów”
Następny artykułBarwny folklor w Kostrzy. Ukraińscy artyści podbili serca [FOTO]