Na ulicy Przechodniej w Świdnicy przywrócony został ruch kołowy. Zakończyła się przebudowa nawierzchni jezdni na odcinku od ul. Bohaterów Getta do ul. Mennickiej. Pierwotnie planowano, że inwestycja zostanie ukończona w połowie czerwca, jednak z powodu odkrywanych pod śródmiejską uliczką „niespodzianek” doszło do powstania opóźnienia.

Przypomnijmy, w ramach przebudowy, którą objęta została cała ulica Przechodnia na długości około 109 metrów, wykonana została nawierzchnia jezdni z kostki granitowej, a chodniki z płyt granitowych i kostki granitowej. Wybudowano kanalizację deszczową oraz kanał technologiczny. Prace były koordynowane z firmą Tauron, która podczas przebudowy wymieniła swoją sieć. Realizację drogowej inwestycji powierzono firmie DROG-ZIEM, przeznaczając na wykonanie robót 882,5 tys. złotych. Prace rozpoczęto w kwietniu a ich zakończenie planowano na połowę czerwca tego roku.
– Ze względu na gęstą sieć uzbrojenia podziemnego prace prowadzone były w sposób przeważnie ręczny. Dodatkowo odkryto sieci niezinwentaryzowane, stare i często nieczynne. To wszystko wpłynęło na wydłużenie prac, dlatego przychylono się do przesunięcia terminu ich zakończenia – tłumaczyła w sierpniu Magdalena Dzwonkowska, rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy, informując przy tym, że nowy termin został wyznaczony na 30 września. Ostatecznie o zakończeniu przebudowy świdnicki magistrat poinformował 4 października.
/UM Świdnica, mn/
fot. Dariusz Nowaczyński
![Nowoczesny gabinet psychologiczno-logopedyczny w „Latawcu” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Latawiec-nowy-gabinet-2026.02.05-mix-238x178.jpg)
![Świdnicka świątynia „uwolniona” z rusztowań. Jeszcze w tym roku katedralny zegar ma znów zacząć odmierzać czas [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/katedra-swidnicka-po-zdemontowaniu-rusztowan-2026.02.05-16-238x178.jpg)

![Szklanka na drogach i chodnikach, seria kolizji, problemy na kolei. Służby apelują o ostrożność [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Tworzyjanow-wypadek-2026.02.05-0-100x75.jpg)
![Zima zaskoczyła drogowców. Zdarzenia na drogach [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/page-3-100x75.jpg)
![Nowy radiowóz dla świdnickiej drogówki [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/nowy-radiowoz-WRD-2026.02.04-1-100x75.jpg)


![Orkiestra Księżniczek powraca. Noworoczny Koncert Wiedeński już 16 lutego w Teatrze Muzycznym Capitol [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Orkiestra-Ksiezczniczek-fot.-TOMCZYK-ART-1-100x75.jpeg)
![Cztery osobowości jazzu i jeden koncert. W Świdnicy zagra European Jazz Collective [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)