Strona główna Wydarzenia Świdnica Remont ulicy Przechodniej zakończony z poślizgiem

Remont ulicy Przechodniej zakończony z poślizgiem [FOTO]

0

Na ulicy Przechodniej w Świdnicy przywrócony został ruch kołowy. Zakończyła się przebudowa nawierzchni jezdni na odcinku od ul. Bohaterów Getta do ul. Mennickiej. Pierwotnie planowano, że inwestycja zostanie ukończona w połowie czerwca, jednak z powodu odkrywanych pod śródmiejską uliczką „niespodzianek” doszło do powstania opóźnienia.

Przypomnijmy, w ramach przebudowy, którą objęta została cała ulica Przechodnia na długości około 109 metrów, wykonana została nawierzchnia jezdni z kostki granitowej, a chodniki z płyt granitowych i kostki granitowej. Wybudowano kanalizację deszczową oraz kanał technologiczny. Prace były koordynowane z firmą Tauron, która podczas przebudowy wymieniła swoją sieć. Realizację drogowej inwestycji powierzono firmie DROG-ZIEM, przeznaczając na wykonanie robót 882,5 tys. złotych. Prace rozpoczęto w kwietniu a ich zakończenie planowano na połowę czerwca tego roku.

Ze względu na gęstą sieć uzbrojenia podziemnego prace prowadzone były w sposób przeważnie ręczny. Dodatkowo odkryto sieci niezinwentaryzowane, stare i często nieczynne. To wszystko wpłynęło na wydłużenie prac, dlatego przychylono się do przesunięcia terminu ich zakończenia – tłumaczyła w sierpniu Magdalena Dzwonkowska, rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy, informując przy tym, że nowy termin został wyznaczony na 30 września. Ostatecznie o zakończeniu przebudowy świdnicki magistrat poinformował 4 października.

/UM Świdnica, mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułTabletki jodku potasu trafiły do kolejnych gmin. Gdzie będą dystrybuowane?
Następny artykułWe wrześniu powitali ponad setkę maluchów. Statystyki urodzeń w świdnickim „Latawcu”