Prokuratura Rejonowa w Świdnicy wszczęła śledztwo w sprawie śmierci około 60-letniego mężczyzny, którego ciało w poniedziałek zostało wyłowione z Bystrzycy w miejscowości Gołaszyce (gm. Żarów). Na jutro zaplanowane jest przeprowadzenie sekcji zwłok, która pozwoli ustalić, co było bezpośrednią przyczyną zgonu mężczyzny.

Przypomnijmy, w poniedziałek około godziny 17.00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie dotyczące ciała mającego płynąć w rzece. Do działań skierowano policjantów oraz siedem zastępów straży pożarnej. Ostatecznie ciało topielca zostało zauważone i wydobyte na brzeg w Gołaszycach. – Z rzeki wyciągnięte zostały zwłoki mężczyzny w wieku około 50-60 lat – potwierdzał Robert Topolski ze świdnickiej policji.
Wyjaśnianiem okoliczności tragedii zajęła się świdnicka prokuratura. – Wszczęte zostało śledztwo w sprawie zgonu mężczyzny w wieku około 60 lat, który został wyłowiony w dniu wczorajszym. Ustalono już jego dane osobowe. Na jutro zaplanowane jest przeprowadzenie sekcji zwłok, która pozwoli ustalić, co było przyczyną zgonu – mówi Beata Piekarska-Kaleta z Prokuratury Rejonowej w Świdnicy.
Śledczy nie zamierzają spekulować odnośnie okoliczności śmierci mężczyzny, który według nieoficjalnych doniesień miał płynąć kajakiem. – Rzeczywiście zabezpieczono kajak, jednak w tym momencie nie można potwierdzić, czy mężczyzna w chwili śmierci płynął tym kajakiem. Być może znajdował się on na brzegu. Okoliczności te są wyjaśniane, natomiast jutro będziemy już wiedzieli, co było bezpośrednią przyczyną zgonu – dodaje prokurator.
/mn/


![Druga Polonia z trzecim Zdrojem [RELACJA LIVE]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/mecz-Polonia-Swidnica_-_GNM-Walbrzych-2026.04.12-27-238x178.jpg)


![Poranny pożar sterty słomy w okolicach Roztoki [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Roztoka-pozar-sterty-slomy-2026.04.25-1-100x75.jpg)


![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)
![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Wyjątkowy koncert trzech znakomitych artystów wkrótce w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)