Święta Wielkanocne dla wielu młodych ludzi kojarzą się nie tyle z rozdającym pisanki zajączkiem, co przede wszystkim z lanym poniedziałkiem. Jak co roku na osiedlach, przed kościołami, na miejskich skwerach spotkamy młodzież z wiadrami pełnymi wody, czyhającą na przechodniów. Należy jednak pamiętać, aby nie przesadzać. Policja świdnicka w tym czasie będzie skutecznie reagować na wszelkie próby zakłócenia bezpieczeństwa i porządku publicznego. Należy pamiętać, że tradycja związana z tzw. ”lanym poniedziałkiem” powinna przebiegać w granicach rozsądku. Policja będzie dyscyplinować te osoby, których zachowanie może zagrażać bezpieczeństwu innych. W zależności od znamion czynu policjanci będą kierować sprawy do sądu bądź wszczynać postępowania karne.
– Wspólnie zadbajmy o to, żeby tradycja była tradycją, a nie wybrykiem chuligańskim. Zawsze mogą Państwo liczyć na naszą pomoc i opiekę – zachęca Katarzyna Czepil ze świdnickiej KPP. – Prosimy o przekazywanie policjantom wszelkich uwag mogących przyczynić się do zapewnienia nam wszystkim spokoju i bezpieczeństwa, tak, abyśmy po tych Świętach wszyscy mogli się spotkać zdrowi, weseli i szczęśliwi. Do rodziców zwracamy się z apelem aby porozmawiali ze swoimi pociechami na temat szkód jakie mogą wyrządzić rzucając workami pełnymi wody w przechodniów lub nadjeżdżające samochody.

![Osiedle Młodych lat 80.XX wieku. Zdjęcia sprzed 40 lat podbijają internet i serca [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Osiedle-Mlodych-Swidnica-lata-80.XX-wieku-fot.-Tomasz-Pietrzyk.Daniel-Kaleta-9-238x178.jpg)
![Szlakiem „Pani w Słońcu”. Wyjątkowa pielgrzymka z udziałem osiołków [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/III-Pielgrzymka-z-osiolkami-Swidnica-Smialowice-20-06-2026-12-238x178.jpg)


![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)




