Nietypowe zgłoszenie otrzymali strażacy w deszczowy wtorek, 17 maja. Niedaleko rzeki Bystrzycy przy ul. Przyjaźni w Świdnicy płonęła okazała wierzba.

– Zgłoszenie otrzymaliśmy o 10.54, a na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy, jeden z PSP, jeden z OSP – mówi mł. bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. Na miejscu okazało się, że pali się ok. 18-metrowa wierzba. – Ogień pojawił się w środku pnia, dlatego pożar rozwijał się mimo deszczu. Słup ognia sięgnął ok. 5 metrów – dodaje zastępca komendanta świdnickiej komendy.
Do gaszenia drzewa strażacy zużyli 4m3 wody. Jako przyczynę podają nieostrożne obchodzenie się z ogniem przez osoby dorosłe.
/red./
fot. OSP Świdnica






![Ich łupem padły perfumy za ponad 1200 złotych. Teraz szukają ich policjanci [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/Swidnica-kradziez-w-drogerii-2025.10-mix-100x75.jpg)
![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/mp-Pulaskiego-100x75.jpg)

![Kabaret Paranienormalni z nowym programem „Ostre Cięcie” w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/kabaret-SWIDNICA-2025-100x75.jpg)
![Wyjątkowa Świdnica. Zobacz zdjęcia czytelników [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/Altana-w-Parku-Mlodziezowym-w-Swidnicy-2025-fot.-Marlena-Jozefow-100x75.jpg)