Strona główna 0_Slider Dla kogo piłkarskie derby powiatu?

Dla kogo piłkarskie derby powiatu? [RELACJA LIVE]

0

Już za moment rozpocznie się piłkarski pojedynek w rozgrywkach grupy wschodniej IV ligi dolnośląskiej, w którym AKS Strzegom podejmuje piłkarzy IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Start spotkania o 18.00, zapraszamy do śledzenia tekstowej RELACJI LIVE.

Do rozpoczęcia meczu pozostało kilka minut.

Skład AKS-u: Błaszkiewicz, Stanuszek, Traczykowski, Zieliński, Giziński, Morawski, Młodziński, Sawicki, Bogacz, Domaradzki, Emeka.

Skład IgnerHome Polonii-Stali: Kot, Paszkowski, Kasprzak, Sowa, Kozachenko, Białasik, Kusio, Szuba, Trzyna, Tragarz, Myrta.

Zawody poprowadzi trójka arbitrów z KS Wrocław.

1′ – rozpoczynamy, grę wznawiają świdniczanie.

3′ – w pole karne AKS-u piłkę próbował dorzucać Białasik – uczynił to jednak bardzo niedokładnie i od bramki zacznie Błaszkiewicz.

5′ – znakomita zespołowa akcja biało-zielonych. Przed Białasikiem znajdował się jedynie bramkarz, lecz Sebastian przegrał ten pojedynek.

7′ – prawą stroną próbowali atakować gospodarze – niedokładne podanie doprowadziło do końca tej akcji i wyjścia piłki poza linię końcową boiska.

11′ – Szuba dośrodkowuje w pole karne, tor lotu piłki zmienia jeszcze Sowa, lecz futbolówka pewnie ląduje w dłoniach Błaszkiewicza.

15′ – znów groźniej atakują goście, miejscowi w ostatnich minutach skupiają się na zagrywaniu długich piłek.

20′ – bardzo groźna odpowiedź strzegomian – uderzał Traczykowski – futbolówka przeleciała nad poprzeczką.

22′ – znów w roli głównej gracze AKS-u, groźnie w pole karne wpadł Giziński, lecz w ostatniej chwili skutecznie interweniował Sowa.

24′ – bardzo niebezpiecznie z rzutu wolnego strzelał Kozachenko – dobrze interweniuje Błaszkiewicz.

26′ – kolejny rzut wolny dla świdnickiego zespołu – tym razem próbował Szuba, ale znów pewnie piłkę chwycił bramkarz AKS-u.

27′ – błąd świdniczan i znakomita okazja dla AKS-u – strzał Zielińskiego broni Kot, dobitka Bogacza „Panu Bogu w okno”.

31′ – Tragarz w okolicy linii pola karnego znalazł miejsce do strzału – uderzył mocno, ale też dobry metr nad bramką.

36′ – w Strzegomiu cały czas toczy się na prawdę niezłe, piłkarskie widowisko. Choć inicjatywę posiadają świdniczanie, dłużej utrzymując się przy piłce, to wciąż mamy bezbramkowy remis, a okazje na otwarcie tego spotkania miały obie strony.

38′ – najpierw rzut rożny dla IgnerHome Polonii-Stali, później jeszcze niecelne uderzenie z dystansu. Cały czas goście czekają na premierowe trafienie.

40′ – odpowiedź strzegomian – Emeka zablokowany.

44′ – coraz bliżej zakończenia pierwszej części gry. Obraz gry się nie zmienia, cały czas przy piłce utrzymują się goście, strzegomianie jak na razie ograniczają się do wybijania piłek i gry długimi podaniami.

45′ – koniec pierwszej części gry – wynik 0:0.

46′ – rozpoczynamy drugą połowę – bez zmian w składach.

46′ – znakomite otwarcie AKS-u – piłka na szczęście dla gości przeleciała jedynie wzdłuż piątego metra przed bramką Kota.

47′ – ależ bomba Szuby z około 30 metrów! Piłki odbiła się od poprzeczki, a następnie spadła w okolice linii bramkowej. Mocne ostrzeżenie dla AKS-u!

49′ – trwa bardzo mocny napór gości – Sowa w ostatniej chwili zablokowany.

52′ – rzut rożny dla strzegomian zakończony niecelnym strzałem.

53′ – teraz dwa rzuty rożne po drugiej stronie boiska – bez większego zagrożenia.

55′ – świetne dogranie Szuby do Paszkowskiego, ten jeszcze próbował szukać dogrania w okolice środka pola karnego. Niestety dla przyjezdnych wszystko skończyło się na zablokowanej próbie strzału.

57′ – fatalna w skutkach strata Kusia w okolicy środka boiska, szybki atak, dogranie z prawej strony boiska na 16. metr do Bogacza i 1:0 dla AKS-u!!!

61′ – boisko opuszcza Kusio, w jego miejsce Dubas.

64′ – Michta zmienia Trzynę.

65′ – strzegomianie prowadzą, ale wydaje się, że fizycznie zaczynają opadać z sił. Gospodarze całkowicie oddają pole biało-zielonym.

68′ – skandaliczna decyzja arbitra. Piłka trafia do strzegomskiej sieci, ale sędzia dopatrzył się faulu Paszkowskiego na bramkarzu i gola nie uznał. Problem w tym, że pierwszy przy futbolówce był zawodnik ze Świdnicy i przed kontaktem z golkiperem zdążył odegrać piłkę do swojego partnera. Szuba dostaje żółtą kartkę za dyskusje, a trener świdniczan, Grzegorz Borowy – czerwoną!

75′ – w tym wypadku głęboka defensywa i całkowity brak zainteresowania grą w piłkę zemściły się na drużynie AKS-u. Kozachanko fantastycznie minął dwóch obrońców i mocnym uderzeniem z około 25 metrów nie dał szans Błaszkiewiczowi na skuteczną interwencję – jest 1:1!!!

76′ – Emeka – żółta kartka.

77′ – Sowa dorzuca piłkę, główkuje Myrta – niedokładnie.

77′ – Iwanicki zmienia Emekę.

78′ – jeszcze raz dośrodkowuje Sowa, jeszcze raz adresatem jest Myrta. Tym razem już skutecznie – Robert pakuje piłkę do sieci i jest 2:1 dla przyjezdnych!!!

80′ – Domaradzki – żółta kartka.

82′ – strzegomianom po tych ciosach może odechcieć się już gry. Tragarz dorzuca piłkę na głowę Sowy – jest 3:1 dla IgnerHome Polonii-Stali Świdnica!!!

84′ – Sawicki – żółta kartka.

85′ – boisko opuszczają Tragarz i Myrta, w ich miejsce Białas oraz Stachurski.

87′ – puszczają już wszelkie hamulce strzegomianom, którzy w mgnieniu oka z nieba znaleźli się w piekle. Brutalne zagranie Iwanickiego kończy się żółtą kartką.

89′ – Migas wchodzi na boisko za Białasika.

90′ – sędzia dolicza 4 minuty.

90+2′ – gospodarzom zaczęło zależeć na zagrożeniu bramki Kota. Świdnicki golkiper niezbyt dobrze złapał futbolówkę, ale dobrze asekurowali go świdniccy obrońcy.

90+3 – kolejny brutalny faul, Domaradzki ogląda drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartą i wylatuje z boiska!

koniec meczu – zasłużone zwycięstwo IgnerHome Polonii-Stali Świdnica w wymiarze 3:1 choć gole nadeszły dopiero w ostatnim kwadransie gry.

Poprzedni artykułWodny plac zabaw zdewastowany. Naprawa może pochłonąć 30 tys. złotych