Strona główna Artykuł sponsorowany Czy kontenery mieszkalne to dobra alternatywa dla murowanego domu?

Czy kontenery mieszkalne to dobra alternatywa dla murowanego domu?

0

Budowa jednorodzinnego domu to jedna z droższych inwestycji, która pochłania kilkaset tysięcy złotych. Bez oszczędności czy zaciągniętego kredytu trudno spełnić marzenie o własnych czterech kątach. No, chyba że wybierzemy alternatywne rozwiązanie, którym są kontenery mieszkalne. Wbrew pozorom kontenerowe konstrukcje wcale nie są tak surowe i architektonicznie ubogie, jak mogłoby się wydawać. Coraz częściej stanowią poważną konkurencję dla tradycyjnego, tj. murowanego budownictwa. Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Co różni kontenery mieszkalne od tradycyjnego budownictwa?
W ciągu ostatnich lat kontenery mieszkalne stały się chętnie wybieranym rozwiązaniem architektonicznym, które pozwala na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy. W zależności od wielkości konstrukcji, jej cena może wynieść zaledwie kilkadziesiąt tysięcy złotych. Niewątpliwą zaletą jest także czas budowy – kontenery mieszkalne mogą powstać w zaledwie kilka tygodni i to bez uzależnienia od warunków atmosferycznych.

Poszczególne elementy zostają połączone w całość w ciągu kolejnych kilku tygodni, dzięki czemu inwestor w bardzo krótkim czasie może wprowadzić się do nowego domu. Takie nowoczesne rozwiązanie konstrukcyjne pozwala na pominięcie dość czasochłonnych etapów budowy (m.in. czekania na związanie betonu), które mają miejsce w trakcie stawiania murowanego domu.

Na tym jednak nie kończą się różnice pomiędzy kontenerami mieszkalnymi, a tradycyjnie budowanym domem. Najciekawsze, a zarazem praktyczne jest to, że budynki kontenerowe można w dowolnym momencie – nawet wiele lat po ukończeniu – rozbudowywać lub przenosić do innych miejsc. Dzięki temu ostatniemu nasz dom możesz wyprowadzić się razem z nami!

Czy kontenery mieszkalne są przeznaczone wyłącznie do mieszkania?
Nowoczesne budownictwo może być nie tylko praktyczne, ale też funkcjonalne, a przy tym wcale nie gorsze niż murowane domy. Dobrym przykładem są tu kontenery mieszkalne, które wbrew pozorom nie są przeznaczone wyłącznie do mieszkania. Z powodzeniem można je wykorzystać także jako miejsce do pracy np. jako:

– pawilon handlowy;

– miejsce pracy biurowej;

– przestrzeń magazynową;

– miejsce sanitarne.

O ostatecznym przeznaczeniu decyduje inwestor, natomiast projektantem kontenerowej konstrukcji uwzględnia jego potrzeby oraz oczekiwania. Dzięki temu każdy stworzony obiekt jest jedyny w swoim rodzaju, przez co trudno się z nim rozstać.

Kontenery mieszkalne a prawo budowlane
Prawo budowlane jasno określa które obiekty mogą stanąć bez pozwolenia na budowę, a które niekoniecznie. Jeżeli chodzi o kontenery mieszkalne, to je również obowiązują normy prawne.

W przypadku niewielkich konstrukcji inwestor nie jest zobligowany do uzyskania pozwolenia na budowę. Dokument ten koniecznie musi jednak uzyskać w przypadku planowania postawienia większej konstrukcji. Aby uniknąć niepotrzebnych problemów przed podjęciem inwestycji, należy upewnić się, że jej postawienie będzie zgodne z prawem. Najlepiej jest uzyskać wszelkie niezbędne informacje w odpowiednim urzędzie właściwym dla miejsca postawienia planowanej inwestycji.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułInternet domowy, który Cię nie zawiedzie
Następny artykułKierował pod wpływem narkotyków