Strona główna 112 Kierował pod wpływem narkotyków

Kierował pod wpływem narkotyków

0

Świdniccy policjanci zatrzymali 29-letniego kierującego, u którego wstępne badanie potwierdziło, że jest pod wpływem substancji psychotropowych. Dodatkowo mężczyzna posiadał przy sobie ich zapas.

28 kwietnia kwietnia około godziny 22.00 funkcjonariusze patrolujący rejon miasta Świdnica zauważyli samochód osobowy marki Audi. Styl jazdy kierowcy mógł wskazywać, iż może kierować w stanie nietrzeźwości. Po zatrzymaniu okazało się, że 29-letni mężczyzna siedzący za kierownicą jest trzeźwy. Mężczyznę poddano więc badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie i uzyskano wynik pozytywny, uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Dalsze czynności z mężczyzną wykazały, że jazda pod wpływem substancji psychotropowych to nie jedyne za co 29-latek usłyszy zarzuty. Przy mężczyźnie ujawniono zawiniątko koloru srebrnego z zawartością białego proszku. Przeprowadzone badanie na testerze narkotykowym wykazało, że jest to amfetamina. Policjanci zabezpieczyli kilka porcji tego narkotyku – dodaje Ząbek.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułCzy kontenery mieszkalne to dobra alternatywa dla murowanego domu?
Następny artykułZłodziej z dwoma prawomocnymi wyrokami na pożegnanie okradł jeszcze jeden sklep. Dziś ma trafić do zakładu karnego