Gmina Strzegom jest coraz bliżej skanalizowania wszystkich miejscowości. Prace, które właśnie są prowadzone, potrwają 2 lata.

Jak informuje Urząd Miejski w Strzegomiu, trwają roboty budowlane związane z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Zakończenie kanalizacji sanitarnej w gminie Strzegom etap I – budowa kanalizacji we wsiach Skarżyce i Grochotów”. Prace rozpoczęto od budowy sieci kanalizacji tłocznej w Grochotowie. Łącznie wybudowanych zostanie prawie 8,25 km sieci kanalizacji grawitacyjno–tłocznej. Ze względu na ukształtowanie terenu zamontowane zostaną również 2 przepompownie ścieków. Zgodnie z podpisaną umową z wykonawcą zadania, czyli firmą HYPMAR Mariusz Hypta z Modlęcina, zakończenie prac planowane jest w styczniu 2024 r.
Całość zadania to kwota ok. 7,36 mln zł, z czego blisko 7 mln zł to dotacja ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 95% dofinansowania. Wkład własny inwestora wynosi 5%. Inwestorem bezpośrednim zadania jest gmina Strzegom, która jest beneficjentem dofinansowania, natomiast rolę inwestora zastępczego pełni przedsiębiorstwo Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Strzegomiu, które ma za zadanie koordynowanie prac budowlanych.
– W związku z trwającymi pracami i utrudnieniami w ruchu drogowym prosimy mieszkańców o wyrozumiałość i cierpliwość – podkreśla Dorota Borkowska, prezes strzegomskiej spółki.
Do skanalizowania pozostanie już tylko jedna miejscowość w gminie – Stawiska.
/Informacja UM w Strzegomiu, opr. red./
![Wieś Graniczna będzie miała obwodnicę. Prace trwają [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/08/20260816_Obwodnica_Granicznej-18-238x178.jpg)

![Lokatorzy nowych budynków TBS odebrali klucze do mieszkań. Gdzie planowane są kolejne inwestycje? [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/08/TBS-Strzegom-wreczenie-kluczy-2026.08.14-mix-238x178.jpg)

![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/08/mp-Pradzynskiego-100x75.jpg)
![Zderzenie dwóch aut na „modliszówce” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/08/DW379-wypadek-2026.08.22-mix-100x75.jpg)
![Prawie 170 burzowych interwencji na Dolnym Śląsku. Dziś znów zagrzmi i popada [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/08/nawalnica-2026.08.22-mix-100x75.jpg)


