Strona główna Artykuł sponsorowany Czy mikrocement można stosować na schodach?

Czy mikrocement można stosować na schodach?

0
Mikrocement jako rozwiązanie, które jest jednocześnie proste do wykonania, tanie oraz bardzo efektowne staje się coraz popularniejsze. Nie tylko do tworzenia dekoracyjnego wykończenia ścian, ale także do wykończenia posadzek. Pojawia się zatem pytanie, czy mikrocement można stosować na schodach?

Mikrocement na schody – czy warto?
Jeśli zastanawiasz się, czy warto położyć mikrocement na schody, to odpowiedź jest prosta i brzmi „tak”. Jest to bowiem powierzchnia bezszwowa, czyli bez konieczności robienia fug czy stosowania dylatacji. Pozwala to na dokładne wykończenie stopnia tak, by stopnica oraz podstopnica idealnie do siebie przylegały. Co więcej, mikrocement jako powłoka cienkowarstwowa nie będzie się kruszyć na skraju stopnicy. Dodatkowe zabezpieczenie jej odpowiednim lakierem da nam w ostateczności efekt trwałych i efektownie wykończonych schodów. Z wykorzystaniem mikrocementu o odpowiednim odcieniu oraz lakieru nadającego połysk jesteśmy w stanie stworzyć, chociażby imitację marmuru. Daje nam to schody, które będą wyglądały jak kamienne, a jednocześnie będą dużo tańsze i łatwiejsze w pielęgnacji. Dobrej jakości mikrocement nadaje się także do stosowania na zewnątrz. Dzięki czemu można nim wykończyć nie tylko schody wewnątrz budynku, ale także wejściowe do budynku.

Mikrocement na trudne podłoża – idealny do wykończenia schodów
Do wykończenia schodów zalecany jest przede wszystkim mikrocement na trudne podłoża. Dlaczego? Ponieważ ma on wysoką wytrzymałość oraz silną przyczepność do każdego rodzaju podłoża. Co to znaczy? Mniej więcej to, że można go zastosować na betonie, zaprawie cementowej, ceramice, gipsie, czy płycie gipsowej. Takie rozwiązanie pozwala zatem położyć nową nawierzchnię na wykończone już wcześniej schody. Jest to duży plus zwłaszcza podczas remontów, ponieważ pozwala na oszczędzenie czasu koniecznego do przygotowania powierzchni – nie trzeba, chociażby skuwać płytek. Mikrocement na trudne podłoża jest także bardziej odporny na warunki atmosferyczne czy uszkodzenia mechaniczne. Jego wysoka przyczepność zapobiega między innymi odpryskom czy rozerwaniu materiału. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat mikrocementu do zadań specjalnych oraz dowiedzieć się jak należy go poprawnie położyć, sprawdź instrukcje na stronie https://e-concreto.com/kategoria-produktu/mikrocement-na-trudne-podloza/.

Mikrocement na schody – cena i koszt położenia
W przypadku używania mikrocementu na trudne podłoża cena i koszt jednostkowy metra jest nieco wyższy niż w przypadku rozwiązań na ściany i posadzki. Wiąże się to między innymi z zastosowaniem dodatkowych środków utwardzających. Według strony e-concreto zestaw mikrocementu na schody kosztuje około 1200 zł. W takim rozliczeniu koszt materiału oscyluje w okolicy 80 zł/mkw przy zastosowaniu jednej warstwy. Jednak nie jest to mimo wszystko duży wydatek, biorąc pod uwagę wszystkie zalety, jakie ma mikrocement na schody. Cena ta nie jest wygórowana i jest znacząco niższa od innych rozwiązań jak, chociażby od położenia płyt kamiennych.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA3D]
Następny artykułMłodzież z „Mechanika” wspiera Maję