Strona główna 0_Slider Zadanie wykonane, Dziewiątka pokonana!

Zadanie wykonane, Dziewiątka pokonana! [FOTO]

0

Niepokonani we własnej hali pozostają piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica. W siódmej kolejce I ligi Szare Wilki pewnie pokonały Dziewiątkę Legnica 32:29 (19:13) i wskoczyły w tabeli na wysokie czwarte miejsce!

Podopieczni Krzysztofa Terebuna i Patryka Dębowczyka byli faworytem spotkania. Dziewiątka jest jedynym zespołem w lidze, który nie zdobył dotąd choćby jednego punktu. Z drugiej strony aż cztery z sześciu swoich spotkań przegrywała zaledwie jednym trafieniem, więc trudno uznać, że odstawała od swoich przeciwników. W świdnickim obozie spodziewano się trudnego meczu. Ostatecznie przesadnie trudny nie był, ale gospodarze musieli walczyć przede wszystkim z własnymi mankamentami. Kolejny raz okazało się, że Szare Wilki zdecydowanie lepiej czują się w pojedynkach z mocniejszymi rywalami. – To nie był najlepszy nasz występ, ale najważniejsze jest zwycięstwo – mówił po meczu Arkadij Makowiejew, prezes ŚKPR-u.

Pierwsze minuty należały do legniczan, którzy objęli prowadzenie 5:2. Gospodarze wolno się rozkręcali i na właściwe tory wskoczyli w ostatnich dziesięciu minutach pierwszej połowy. Bramkę zamurował Volodymyr Shupyk, a kolejne skuteczne ataki szybko znalazły odzwierciedlenie na tablicy wyników. Do przerwy ŚKPR prowadził 19:13. W drugiej połowie nie było większych emocji. Świdniczanie kontrolowali wynik, ale w końcówce pozwolili rywalom złapać wiatr w żagle i z przewagi, która w pewnym momencie sięgała siedmiu „bramek”, ostatecznie ostały się trzy gole (32:29).

Najlepszymi zawodnikami meczu zostali wybrani Konrad Turalik (Dziewiątka) i Mateusz Redko (ŚKPR). „Redziu” zagrał w tym meczu na swoją prośbę i efektownie pożegnał się z kibicami na kilka miesięcy. W przyszłym tygodniu przejdzie operację kolana i na parkiet wróci prawdopodobnie dopiero w następnnej rundzie… Tradycyjnie królem polowania okazał się Michał Wojtala (10 trafień). Warto też odnotować pierwsze trafienie na pierwszoligowych parkietach Norberta Bala. Bardzo udanie zastąpił na kole Michała Rzepeckiego, który z powodu miejmy nadzieję niegroźnego urazu musiał opuścić parkiet. Za tydzień ŚKPR czeka bardzo trudny wyjazdowy mecz w Poznaniu z Grunwaldem.

ŚKPR Świdnica – EUCO UKS Dziewiątka Legnica 32:29 (19:13)

Przebieg meczu: 5 1:1, 10 5:5, 15 7:7, 20 9:8, 25 13:10, 30 19:13, 35 22:16, 40 24:19, 45 27:22, 50 28:23, 55 30:26, 55 32:29

ŚKPR: Shupyk, Mirga – Wojtala 10, Chmiel 8, Redko 4, Etel 2, Pęczar 2, Wołodkiewicz 2, Bal 1, Galik 1, Dębowczyk 1, Rzepecki, Wiciak, Danis, K. Stadnik

Kary: ŚKPR 10 minut, Dziewiątka 10 minut

Karne: ŚKPR 5/3, Dziewiątka 3/2