Strona główna Temat dnia Już dzisiaj wielki festyn dla małej Marcelinki

Już dzisiaj wielki festyn dla małej Marcelinki

0

Moc atrakcji czeka na wszystkich, którzy dzisiaj pojawią się w hali sportowo-widowiskowej w Strzegomiu. To tutaj punktualnie o 12.00 rozpocznie się festyn charytatywny na rzecz 17-miesięcznej Marcelinki Andreasik. Dziewczynka cierpi na nowotwór mózgu i potrzebuje kosztownej terapii protonowej.

Inicjatorami festynu są Gmina Strzegom, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu oraz Strzegomskie Centrum Kultury. Na wszystkich, którzy 14 listopada w godzinach od 12 do 17 odwiedzą halę widowiskowo-sportową OSiR w Strzegomiu i wyrażą chęć pomocy małej Marcelinie – czeka ogrom atrakcji towarzyszących akcji charytatywnej „Z pomocą dla Marcysi”.

W programie: duża kolorowa zjeżdżalnia w motywie pirackim, plac zabaw SpongeBob, oraz basen z suchymi kulkami dla najmłodszych dzieci, wata cukrowa dla wszystkich bez limitu, warsztaty z eksperymentów chemicznych, wyspa z drewnianymi klockami architektonicznymi – warsztaty architektoniczne, wyspa z klockami lego, około 40 kg klocków lego na dywanie, wyspa ze słomkami animacyjnymi, warsztaty z robotyki i programowania dla dzieci na klockach lego, warsztaty STRING ART- malowanie obrazu za pomocą nici. Wydarzenia towarzyszące: występ Zespołu Muzycznego MSV z Jawora, prezentacja grup przedszkolnych PP nr 1, PP nr 2, PP nr 3, PP nr 4, prezentacja grup szkół podstawowych PSP 3 i PSP 4, występ grupy Kostrzanie.

Podczas festynu prowadzona będzie zbiórka datków. Środki na leczenie można przekazywać także drogą interenetową. Dziewczynka jest pod opieką Fundacji Siepomaga. Uruchomiona została też zbiórka na leczenie i rehabilitację Marcelinki. Z kolei Za pośrednictwem Facebooka organizowane są licytacje na rzecz dziewczynki: Licytacje dla malutkiej Marcysi, Armia Mikołajka dla Marcelinki. Liczne inicjatywy na rzecz dziewczynki organizowane są również przez lokalne społeczności.

/opr. red./

Poprzedni artykułZadanie wykonane, Dziewiątka pokonana! [FOTO]
Następny artykułSmartfon jak profesjonalna kamera. Kręcili klip w Żarowie