Bez trudu przeszła eliminacje szkolne i powiatowe, by z dumą reprezentować szkołę w etapie wojewódzkim. Sara Bawoł, uczennica Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Starym Jaworowie, zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego w konkursie wiedzy „zDolny Ślązak”.

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Starym Jaworowie wzięli udział w kolejnej edycji konkursu wiedzy „zDolny Ślązak” organizowanym przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Po eliminacjach szkolnych i powiatowych Sara Bawoł znalazła się wśród najlepszych młodych biologów na Dolnym Śląsku i 31 marca 2021 roku we Wrocławiu wzięła udział w etapie wojewódzkim konkursu biologicznego.
– To wielki sukces uczennicy. Aby zakwalifikować się na najwyższy szczebel konkursu, trzeba było wykazać się bardzo dużą wiedzą biologiczną, znacznie wykraczającą poza szkolny program nauczania – podkreślają jaworzyńscy samorządowcy, ciesząc się z sukcesu uczennicy.
/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/
![Militarne pojazdy, amerykańskie radiowozy i wielkie serca. Piknik nad zalewem Witoszówka [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/Piknik-militarny-Jaworzynks-Pozytywka-zalew-w-Swidnicy-5-lipca-2026-20-238x178.jpg)
![Po pożarze hali w Jaworzynie szacują straty, biegły szuka przyczyny [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/hala-wachlarzowa-spalona-Jaworzyna-Slaska-1-lipca-2026-33-238x178.jpg)







