Sporym sukcesem zakończył się niedzielny piknik charytatywny, podczas którego zbierano środki na leczenie 13-letniego Damiana z podświdnickiego Jagodnika. W sumie na ten cel trafi 16 590 złotych. – Uzbieraliśmy piękna sumę. Jesteście wielcy – dziękuje mama chłopca.
13-latek od urodzenia choruje na stwardnienie guzowate. Choroba ta objawia się licznymi guzami na narządach wewnętrznych – na mózgu, sercu oraz gałkach ocznych. Chłopiec cierpi także na padaczkę lekooporną i arytmię serca. To oznacza konieczność systematycznego i kosztownego leczenia.
W celu finansowego wsparcia tych działań w Jagodniku już po raz trzeci odbył się charytatywny Moto-Piknik, podczas którego odbyły się m.in. pokazy samochodów off-road, wystawa rajdówek, pokaz motocykli, loteria fantowa, pokazy sztuk walki, licytacje i zabawy dla najmłodszych.
Podczas ubiegłorocznego pikniku, starania rodziny, wolontariuszy i firm dały znakomity efekt. Wówczas udało się uzbierać ponad 12 tys. złotych na leczenie Damiana. Tym razem wynik zbiórki okazał się jeszcze lepszy. Na konto Damiana w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” trafi 16 590,35 złotych. Cała kwota będzie wykorzystana na leczenie, rehabilitację i wizyty u lekarzy specjalistów.
/mn/


![Prymusi i osobowości roku w szkołach gminy Świdnica z nagrodami [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/PRYMUSI_OSOBOWOSCI_2026123-238x178.jpg)







