Strona główna Wydarzenia Żarów Powitali lato w Kalnie

Powitali lato w Kalnie

0

Zawody i pokazy strażackie, turniej piłkarski, zabawy oraz wspólne biesiadowanie. Podczas pikniku z okazji powitania lata mieszkańcy Kalna dokonali także oficjalnego otwarcia nowo postawionej wiaty biesiadnej, sfinansowanej ze środków funduszu sołeckiego, która stanęła na boisku sportowym.

Tradycyjnie przygotowaliśmy dla najmłodszych wiele atrakcji. Ochotnicza Straż Pożarna z Kalna zorganizowała zawody i pokazy strażackie. Klub piłkarski „Błyskawica Kalno” zadbał, aby młodzi zawodnicy i miłośnicy piłki nożnej pod okiem swoich trenerów rozgrywali turniej piłkarski. Dzięki druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Wierzbnej dzieci mogły wyszaleć się w zimnej pianie i poczuć zimny prysznic z wozu strażackiego, przy głośnym wyciu syren. Darmową atrakcję w postaci basenu z wodą i dmuchanymi kulami ufundował dla dzieci Pan Władysław Kutyba, za co z całego serca dziękujemy. Było stoisko z malowaniem twarzy, balonami z helem oraz stoisko z zabawkami, dzieci rysowały także kredą wakacyjne marzenia oraz wspólnie tańczyły – mówi Ewa Wołek mieszkanka Kalna.

Podczas pikniku mieszkańcy Kalna otworzyli także nową wiatę biesiadną, która sfinansowana została ze środków funduszu sołeckiego. Nowa wiata służyć będzie jako miejsce rodzinnych spotkań. – Za postawienie wiaty wielkie podziękowania kierujemy do Pawła Kusio oraz wielkie wyrazy wdzięczności za rozprowadzenie instalacji elektrycznej dla Michała Kołodziejczyka. Wielkie ukłony dla wszystkich osób, które pomagają przy pracach na boisku i zawsze można na nich liczyć – dopowiada Ewa Wołek.

Piknik zakończył się wspólnym biesiadowaniem, a każdy głodny mógł skosztować smakołyków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich.

/UM Żarów, opr. mn/