Miasto żyje, zmienia się, czasem aż nie do poznania! Często jednak wydaje się, jakby czas stanął w miejscu. Zapraszamy do oglądania metamorfozy, jaką przeszła Świdnica. W tym odcinku plac Wolności.
W każdy weekend publikujemy nowe zdjęcie, które można przez tydzień oglądać na stronie głównej Swidnica24.pl. Suwak (znajduje się połowie zdjęcia, porusza się w prawo i lewo) pozwoli Państwu przenosić się z przeszłości do współczesności.


Zdjęcie archiwalne pochodzi z portalu „Świdnica-Moje Miasto”
Fot. N.N.
Kolekcja: Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy.
Plac Wolności (do 1945 Niedertorplatz) – lata 1939-1940.
W centrum ulica Westerplatte i charakterystyczna niska zabudowa z czasów Twierdzy Świdnickiej. Po prawej stronie kościół pw. św. Krzyża oraz budynek młyna zbożowego. Widok z ulicy Kazimierza Pułaskiego.
Zdjęcie współczesne Dariusz Nowaczyński
Montaż Tomasz Kownacki


![Radosne kolędowanie w świdnickiej katedrze z chórem „Tactus Sonus” [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/chor-Tactus-Sonus-koncert-koled-w-katedrze-2026.01.04-9-238x178.jpg)


![Dwa nocne pożary w Wirkach. Spłonęły budynki gospodarcze [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Wirki-pozar-2026.01.03-mix-100x75.jpg)



![DRUMMERS FROM HELL Festival 2025. Kto wygrał zaproszenia? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Drummers-From-Hell-Fest-2024-@-Swidnicki-Osrodek-Kultury-foto-Rafal-Kotylak-14_small-100x75.jpg)
