Po raz kolejny świdnicki szpital utrzymał się w czołówce rankingu Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) i Rzeczpospolitej. Dyrektor Grzegorz Kloc odbierał certyfikat podczas gali w Warszawie.

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Świdnicy zajął pierwsze miejsce najwyższe spośród dolnośląskich szpitali w Rankingu Bezpieczny Szpital 2018,drugie miejsce w Polsce „Sieć szpitali Poziom II” i piąte miejsce w Polsce „Złota setka” , a pierwsze wśród szpitali powiatowych w Polsce. Numerem jeden w rankingu ogólnopolskim jest Wojewódzki Szpital Wielospecjalistyczny w Białej Podlaskiej.
Ranking przygotowywany był już po raz 15 przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) i gazetę Rzeczpospolita.
W XV edycji rankingu uczestniczyło 207 szpitali, w których leczono prawie 60 % pacjentów. Oceniano m.in. zarządzanie szpitalem, jakość opieki, opiekę medyczną, jakość usług dla pacjenta, certyfikaty jakości zdobyte przez szpital, komfort pobytu pacjenta i wniesione skargi.
/opr. asz./



![Pożar na terenie świdnickiej odlewni [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Kliczkowska-pozar-2026.05.13-1-100x75.jpg)

![Wymusił pierwszeństwo, auto wpadło do rowu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/2-1-100x75.jpg)


![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)
![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)