Opadające złociste liście tworzą dywan pokrywający jeden z zielonych punktów na mapie podwórka. Krajobrazu dopełniają parking, karmnik dla ptaków oraz budynek, który od dawna grozi zawaleniem – to jeden z widoków, jaki zastaliśmy na tyłach świdnickich kamienic.

W dzisiejszym odcinku zaglądamy na podwórza przy ulicy Wodnej i Wrocławskiej.

Zdjęcie Google Maps
Ul. Wodna 1-3 i ul. Wrocławska 24-24a
Kostka brukowa pokrywa prawie całą powierzchnię podwórka i stanowi parking dla mieszkańców. Mimo że podwórze jest nowoczesne to nie znaczy, że brzydkie. Nie brakuje tutaj zielonych miejsc.
Ul. Wrocławska 30-36
Duże podwórze ukrywa się za fasadą kamienicy. Oprócz zaparkowanych na powietrzu samochodów i tych, które kryją się w garażach zobaczymy tam obiekt, który już ponad rok temu został przeznaczony do rozbiórki. Mimo to w dalszym ciągu stoi i straszy.
Ul. Wrocławska 26-28
Jesienny krajobraz wcale nie odbiera uroku podwórku. Pod wieloma drzewami znajdziemy uszkodzoną ławkę i piaskownicę, która powoli przechodzi do lamusa.
/Tekst i zdjęcia: Artur Ciachowski/





![Kocięta wyrzucone do śmieci. Komunalnicy uratowali im życie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/kotki-4-100x75.jpg)
![25-latek wpadł ze sporym zapasem środków odurzających. Mężczyzna usłyszał już zarzuty [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/09/policja-ilustracyjne-2025.04.04-4-100x75.jpg)

![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)
![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)