Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Biało-czerwona wstęga od dzieci dla Niepodległej

Biało-czerwona wstęga od dzieci dla Niepodległej

0

Szkoła Podstawowa w Mokrzeszowie włączyła się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielką Lucyną Pietruszką szyją biało-czerwoną wstęgę.

Wydarzenie ma wymowne znaczenie. Każda doszyta cegiełka – biała i  czerwona – symbolizuje gotowość niesienia pomocy potrzebującym, zacieśnienie więzi pokoleniowych, budowania miłości i przywiązania do ojczyzny, podtrzymywania polskich tradycji. Wstęga niepodległości to także wołanie, apel do młodego pokolenia, by nie zatracili ducha polskości,  ale strzegli wolności i dbali o pomyślny rozwój naszej Ojczyzny – opisują nauczyciele.

dzieci nie tylko szyją wstęgę, ale również poznają historię poprzez konkursy i spacery historyczne. Świetlica do szycia biało-czerwonej wstęgi oraz zorganizowała pod kierunkiem  Grażyny Wiącek- Romanow konkurs plastyczny pt. „Biało-czerwona niepodległa”.

Kiedy w szkole jest szyta wstęga niepodległości, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i uczniowie z klasy VIII wraz z opiekunem Beatą Sosnowską wyjeżdżali do Świdnicy na Grób Ofiar Obozu Koncentracyjnego Gross-Rosen. Uczniowie wybrali się również na  Rondo 100-lecia Niepodległości Polski, aby zobaczyć  pamiątkową tablicę, która został odsłonięty  31 sierpnia tego roku z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

/UG Świdnica, opr. red./