Rzucali butelkami, oddawali mocz na budynki i awanturowali się. Do pijackich wybryków doszło w świąteczny weekend w centrum Świdnicy. Strażnicy nałożyli na mężczyzn mandaty karne.

W nocy 31 marca o godz. 3.05 operator monitoringu Straży Miejskiej dostrzegł jak na Pl. Grunwaldzkim mężczyzna oddaje mocz na elewację budynku poczty, a towarzyszący mu kolega rzuca butelkę pod drzewo. – Pięć minut po tym zdarzeniu na obu mężczyzn strażnicy miejscy nałożyli mandaty karne. Jeden z mężczyzn postanowił wyładować swoją frustrację przez głośne wyrażanie słów wulgarnych. Mimo poleceń mężczyzna nie zmienił swojego zachowania. Funkcjonariusze skierują wobec niego wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Świdnicy – informuje Jacek Budziszewski ze świdnickiej Straży Miejskiej.
Tego samego dnia o godz. 6.25 operator monitoringu wizyjnego zgłosił strażnikom kolejny pijacki wybryk. Pod jednym z lokali mieszczących się w Rynku leżał mężczyzna. Okazało się, że był pijany. – Funkcjonariusze próbowali obudzić nietrzeźwego, co ewidentnie mu się nie spodobało. Mężczyzna stawiał czynny opór i używał przy tym nieprzyzwoitych słów. Został on obezwładniony i osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Po wytrzeźwieniu względem mężczyzny strażnicy przeprowadzili postępowanie zakończone nałożeniem mandatu karnego – opisuje sytuację strażnik.

/oprac./
/Straż Miejska w Świdnicy/
![Zderzenie trzech samochodów na ul. Mieszka I w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/zderzenie-ul.-Mieszka-I-8-238x178.jpg)
![Ubyło miejsc parkingowych, zniknęły drzewa. Trwa budowa nowych przystanków i ścieżki rowerowej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Pradzynskiego-budowa-przystankow-2026.03.11-28-238x178.jpg)

![Zderzenie trzech samochodów na ul. Mieszka I w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/zderzenie-ul.-Mieszka-I-8-100x75.jpg)


![Strażacy walczą z kolejnymi pożarami traw [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Pszenno-pozar-trawy-2026.03.11-1-100x75.jpg)

![Znane ballady i filmowe piosenki Barbry Streisand na koncercie w Świdnicy. Wygraj zaproszenie [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)
![Nowe show Cyrku Wictoria już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page_-fot.-Cyrk-Wictoria-100x75.jpg)