Strona główna 0_Slider Pijackie wybryki w centrum Świdnicy

Pijackie wybryki w centrum Świdnicy [FOTO]

8

Rzucali butelkami, oddawali mocz na budynki i awanturowali się. Do pijackich wybryków doszło w świąteczny weekend w centrum Świdnicy. Strażnicy nałożyli na mężczyzn mandaty karne.

W nocy 31 marca o godz. 3.05 operator monitoringu Straży Miejskiej dostrzegł jak na Pl. Grunwaldzkim mężczyzna oddaje mocz na elewację budynku poczty, a towarzyszący mu kolega rzuca butelkę pod drzewo. – Pięć minut po tym zdarzeniu na obu mężczyzn strażnicy miejscy nałożyli mandaty karne. Jeden z mężczyzn postanowił wyładować swoją frustrację przez głośne wyrażanie słów wulgarnych. Mimo poleceń mężczyzna nie zmienił swojego zachowania. Funkcjonariusze skierują wobec niego wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Świdnicy – informuje Jacek Budziszewski ze świdnickiej Straży Miejskiej.

Tego samego dnia o godz. 6.25 operator monitoringu wizyjnego zgłosił strażnikom kolejny pijacki wybryk. Pod jednym z lokali mieszczących się w Rynku leżał mężczyzna. Okazało się, że był pijany. – Funkcjonariusze próbowali obudzić nietrzeźwego, co ewidentnie mu się nie spodobało. Mężczyzna stawiał czynny opór i używał przy tym nieprzyzwoitych słów. Został on obezwładniony i osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Po wytrzeźwieniu względem mężczyzny strażnicy przeprowadzili postępowanie zakończone nałożeniem mandatu karnego – opisuje sytuację strażnik.

/oprac./
/Straż Miejska w Świdnicy/

Poprzedni artykułGrad medali pływaków Neptuna Świdnica
Następny artykułMłodzież zdobywa doświadczenie zawodowe we Włoszech [FOTO]