Nie po raz pierwszy na skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Wrocławskiej w Świdnicy dochodzi do łamania przepisów. Bohaterami niechlubnych nagrań byli już m.in. policjanci, a wczoraj jeden z czytelników Swidnica24.pl zarejestrował nieodpowiedzialny manewr kierowcy ciężarówki.
Na filmie widać, że kierujący TIR-em nagle podejmuje decyzję, by z prawego pasa zjechać na lewy. Manewr wykonuje mimo czerwonych świateł dla samochodów i zielonego dla pieszych.
Nagrania, na których zarejestrowane są niebezpieczne zachowania kierowców można przesyłać policji, korzystając z zakładki Stop agresji drogowej.
/red./





![„Bezpieczna trzydziestka piątka”. Policjanci podsumowują dwutygodniową akcję [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/411-351693-100x75.jpg)
![Wyprzedzał na zakazie i podwójnej ciągłej. Manewr zarejestrowała samochodowa kamera [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/wyprzedzanie-DW283-2026.04.17-100x75.jpg)

![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)
![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Wyjątkowy koncert trzech znakomitych artystów wkrótce w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)