Strona główna Wydarzenia Porozmawiajmy o pieniądzach

Porozmawiajmy o pieniądzach

0

Choć nie wszyscy są do tego przekonani, ale warto planować gospodarowanie funduszami, warto patrzeć perspektywicznie, nie tylko w momencie, kiedy decydujemy się na przykład na kredyt hipoteczny, ale również przy inwestycjach lub ubezpieczeniach.

Wybór odpowiedniego banku, funduszu czy też polisy nie należy do rzeczy łatwych, ponieważ w gąszczu przepisów, tabel i szczegółowych wytycznych można najzwyczajniej w świecie się pogubić, a w związku z tym wybór najlepszej dla nas oferty może być praktycznie niemożliwy. Dlatego właśnie coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z usług doradców finansowych, którzy pomogą wybrać najkorzystniejsze oferty i dostosowują je indywidualnie do potrzeb i możliwości klientów.

Najlepszy doradca to twój doradca

W pewien sposób jesteśmy nauczeni, by o pieniądzach nie rozmawiać, by się nimi nie chwalić, a tym samym nie wzbudzać zazdrości. Nie da się jednak zaplanować ani wzięcia kredytu, ani inwestycji bez dokładnego przeanalizowania sytuacji finansowej. Dlatego właśnie dobry doradca Open Finance – Kredyt powinien być jak przyjaciel domu – osoba, do której mamy zaufanie i która przede wszystkim działa w naszymi interesie, wykorzystując swoją wiedzę, doświadczenie i możliwości. Dobra analiza naszych środków pozwala również zaplanować inwestycje i wydatki na następne kilkanaście lat, a to szczególnie istotne, gdy myślimy o edukacji dzieci, pomocy im w starcie życiowym czy też chociażby przyszłej emeryturze. I choć najczęściej korzystamy z pomocy doradców w momencie, gdy szukamy kredytu hipotecznego i nie mamy czasu przeglądać dziesiątków ofert i chodzić po bankach dopytać o szczegóły, o których często nie mamy pojęcia.

Zaplanować finanse

Warto pamiętać, że pomoc doradcy jest darmowa i niezobowiązująca. Działa on przede wszystkim w naszym interesie i dlatego właśnie bardzo często współpraca nie kończy się tylko na podpisaniu umowy kredytowej. W tym wypadku profesjonalni doradcy są w stanie często wynegocjować doskonałe warunki i dużo lepsze oprocentowanie niż to proponowane przez bank. W zakresie oszczędności, lokat i pakietów inwestycyjnych czy ubezpieczeń doskonały doradca będzie wspierać przede wszystkim nasze bezpieczeństwo finansowe zarówno w tej chwili, jak i za kilkanaście czy też kilkadziesiąt lat. Dlatego tak ważna jest stała współpraca ze swoim przedstawicielem i rozmowa o planach, jakie mamy. Dzięki temu, nawet jeśli nasza świadomość o rynku finansowym jest niewielka, mamy szansę na ciekawe i przynoszące stabilizację inwestycję. A to poważny krok w przyszłość.

/artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułCiężarówka wbiła się w wiadukt [FOTO]
Następny artykułPrzez skrzyżowanie na czerwonym [VIDEO]