Siłą, profesjonalizmem i szybkością muszą wykazać się strażacy, biorący udział w zawodach wspinaczkowych, zorganizowanych na zaporze wodnej w Zagórzu Śląskim. W Zmaganiach uczestniczą członkowie specjalistycznych jednostek Państwowej Straży Pożarnej ze Świdnicy, Wałbrzycha i Legnicy.
Zawody zorganizowała Komenda Wojewódzka PSP we Wrocławiu przy współpracy z Komenda Powiatową PSP w Świdnicy. Zawodnicy musieli pokonać swoisty tor przeszkód, w skład którego wchodził m.in zjazd na linach po tamie. Najlepsi otrzymają puchary i dyplomy.
W klasyfikacji indywidualnej:
I miejsce – Marcin Walewski z PSP Świdnica, II miejsce – Krzysztof Utzig, emerytowany strażak z Opola, III miejsce Sławomir Bator PSP Świdnica
W klasyfikacji drużynowej I i II miejsce PSP Świdnica, III miejsce PSP Wałbrzych.
/asz/
Zdjęcia Artur Ciachowski
![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/ul.-Dluga-1-238x178.jpg)


![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/ul.-Dluga-1-100x75.jpg)

![Kierowca zasłabł, doszło do zderzenia [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/zderzenie-dw-382-1-100x75.jpg)



