W ubiegłym tygodniu świdnicki Urząd Stanu Cywilnego odnotował 23 urodzenia i 19 zgonów. W związek małżeński wstąpiły 4 pary. Swidnica24.pl dziękuje za piękną liczbę – liczba osób, które dodały nasz portal do ulubionych przekroczyła 1000.
Są i niechlubne dane. Policja zatrzymała 23 nietrzeźwych kierowców. Rowerzysta rekordzista z gminy Strzegom jechał mając 2,5 promila alkoholu w organizmie.
Po raz 11. w minionym tygodniu Polskie stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym zorganizowało Dzień Godności. Natomiast radni powiatowi zadecydowali o emisji obligacji, które maja pokryć część zadłużenia. Liczba sięga prawie 57 milionów złotych.






![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/ul.-Pulaskiego-1-100x75.jpg)

![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)
![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Wyjątkowy koncert trzech znakomitych artystów wkrótce w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)