Do 3 lat pozbawienia wolności może grozić mieszkańcowi Świdnicy za posiadanie 30 porcji marihuany. Narkotyki ukryte były w mieszkaniu, odnalazł je pies z Izby Celnej w Wałbrzychu – informuje Katarzyna Czepil, oficer prasowy KPP w Świdnicy.
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wspólnie z funkcjonariuszami z Izby Celnej we Wrocławiu w trakcie prowadzonych czynności, w jednym z mieszkań na terenie Świdnicy odnaleźli 30 porcji marihuany. W czynnościach brał udział pies do wyszukiwania zapachu narkotyków. Zatrzymany został właściciel mieszkania.
To nie jedyne zatrzymanie w tym tygodniu związane z narkotykami. W poniedziałek 4 kwietnia na ul. Hetmańskiej w Świdnicy policjanci zatrzymali 21 letniego mężczyznę mieszkańca Gminy Świdnica, który posiadał przy sobie trzy porcje marihuany. Został on osadzony do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

![Kabaret Paranienormalni z nowym programem „Ostre Cięcie” w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/kabaret-SWIDNICA-2025-238x178.jpg)

![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/mp-Pulaskiego-100x75.jpg)
![Zaginął 17-letni mieszkaniec Żarowa [Odnaleziony]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/Zarow-zaginiony-17-latek-100x75.jpg)

![Dał „nauczkę” nauce jazdy. „Takich cudownych kierowców mamy” [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/Clipboard01-100x75.jpg)


![Wyjątkowa Świdnica. Zobacz zdjęcia czytelników [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/Altana-w-Parku-Mlodziezowym-w-Swidnicy-2025-fot.-Marlena-Jozefow-100x75.jpg)
![Jesień w Świdnicy i okolicy na fotografiach czytelników [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/page-jesien-na-fotografiach-czytelnikow-2025-100x75.jpg)