Służba zdrowia świętowała

  0

  W czwartek wszyscy pracownicy służby zdrowia obchodzili swoje święto. To właśnie 7 kwietnia utworzona została Światowa Organizacja Zdrowia i na pamiątkę 7 kwietnia ustanowiono Światowym Dniem Służby Zdrowia. Z tej okazji Starostwo Powiatowe w Świdnicy zorganizowało spotkanie, na które zaproszeni zostali przedstawiciele tej trudnej i wymagającej wielu poświęceń profesji z trzech powiatowych instytucji: świdnickiego SP ZOZ-u, szpitala Latawiec, powiatowego pogotowia oraz powiatowej stacji SANEPID-u. Zaproszenie przyjęły także związki zawodowe pielęgniarek i przedstawiciele Izby Lekarskiej.

  – Nie mówilibyśmy o służbie zdrowia, gdyby nie jej pracownicy. Proszę przyjąć podziękowania za zaangażowanie, z jakim prowadzone są działania na rzecz pacjentów oraz za wielką aktywność całej powiatowej służby zdrowia w poszerzaniu i udoskonalaniu oferty świadczonych usług medycznych zarówno na potrzeby naszych mieszkańców, jak i całego regionu. – mówiła wicestarosta Alicja Synowska, witając gości.

  Do życzeń dołączyli się przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Sołtys, członek Zarządu Powiatu Sabina Cebula oraz przewodnicząca Komisji Ochrony Zdrowia Daria Kurek.

  – W kraju, gdzie wszyscy znają się na służbie zdrowia, wiemy jak trudno wykonywać swoje obowiązki. Życzymy, abyście wykonywali je w atmosferze spokoju, bez konfliktów i obaw o przyszłość oraz miejsce pracy.- mówił przewodniczący Rady Krzysztof Sołtys. – Wybraliście trudny zawód. Życzymy satysfakcji z codziennej pracy, ale przede wszystkim spokoju w życiu prywatnym i wszelkiej pomyślności – dodały Sabina Cebula i Daria Kurek.

  Na gości w tym dniu, oprócz życzeń i podziękowań, czekało kilka niespodzianek. Młodzież z III LO w Świdnicy przygotowała krótki recital znanych utworów muzycznych w nowym aranżacjach. Goście obejrzeli także zabawną sondę, w której najmłodsi mieszkańcy naszego powiatu wyjaśniali kim według nich jest lekarz i pielęgniarka. Przedszkolaki odpowiadały także na pytanie, po co chodzi się do lekarza. Był też czas na wspomnienia dawnych czasów i dotychczasowych osiągnięć SP ZOZ-u.

  – Społecznego znaczenia i wartości pracy służby zdrowia nie da się w żaden sposób przecenić. Ratowanie życia drugiemu człowiekowi jest honorem i zobowiązaniem, a ludzie, którzy podejmują się tej misji, zasługują na najwyższe uznanie. – powiedział na koniec Zbigniew Okarmus, dyrektor Wydziału Zdrowia świdnickiego starostwa.

  ***

  Dziękujemy za przygotowanie recitalu uczniom III LO w Świdnicy: Martynie Baranowskiej, Kamilowi Jaroszowi, Michałowi Wenerskiemu, Natalii Widuto, Mateuszowi Gancarczykowi oraz ich opiekunowi – pani Bogumile Patale.

  Poprzedni artykuł30 porcji marihuany w mieszkaniu
  Następny artykułBouffier liderem Rajdu Świdnickiego [FOTO]