Bouffier liderem Rajdu Świdnickiego [FOTO]

22

Bryan Bouffier pewnie wygrał pierwszy dzień 39. Rajdu Świdnickiego Krause. Za Francuzem uplasowali się Michał Sołowow i Tomasz Kuchar. Leszek Kuzaj, który walczył o drugie miejsce z Michałem Sołowowem, złapał kapcia na ostatnim oesie i zakończył sobotę na szóstej pozycji.

Bouffier wygrał także ostatni oes i jego przewaga przed niedzielnym etapem to ponad 26 sekund. Kuchar i Grzyb nie są daleko od Sołowowa – tracą do niego odpowiednio 8.2 oraz 11.9 s. Kuzaj po kapciu znalazł się 1.1 s za Kajetanowiczem.

Na czwartym odcinku specjalnym  Rościszów – Walim z trasy wypadła załoga Tomasz Ratajczyk/Rafał Fiołek. – Od samego początku rajd nie układał się tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Problemy z tylnym zawieszeniem, skrzynią biegów, a na koniec dachowanie. – mówi pilot Rafał Fiołek. Najprawdopodobniej załoga wycofa się z rajdu i nie weźmie udziału w superally.

Tomasz Hupało z Dominiką Duziak po pierwszym dniu zajmują drugie miejsce. Do lidera tracą prawie 17 sekund, a nad trzecią załogą mają 31 sekund przewagi.