Urządzone w dawnym ratuszu unikalne w skali Polski muzeum wkrótce zyska dodatkowe, nowoczesne urządzenia, które pozwolą uatrakcyjnić zwiedzanie. Muzeum Dawnego Kupiectwa otrzyma 110 tysięcy złotych dotacji unijnej w ramach programu „Tradycja w nowej szacie”, który będzie realizować wspólnie z muzeum w Policach.
Jak informuje Urząd Miejski, w ramach projektu partnerzy zamierzają zakupić audio przewodniki do zwiedzania indywidualnego i grupowego, drukarki do QR kodów a także uruchomić bezprzewodowe sieci komputerowe. Prezentacja i promocja projektu oraz atrakcji turystycznych będzie realizowana za pomocą portali i stron internetowych oraz mediów społecznościowych.
Oba muzea będą w tym roku świętowały jubileusze. Świdnickie muzeum – 50-lecia, a polickie 5-lecia. Placówki planują wspólne obchody.
/opr. red./

![Kwiatki za 60 tysięcy wykopane. Następne nasadzenia o wiele droższe [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/page-15-238x178.jpg)

![Runęła kolejna część stropów w kamienicy przy ul. Pułaskiego w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/1-4-100x75.jpg)





![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)