Strona główna Wydarzenia Świebodzice Majówka w Świebodzicach

Majówka w Świebodzicach

0

W majowy weekend od 29 kwietnia do 5 maja w Świebodzicach zaplanowano trzy wydarzenia – Zlot Motocykli, Święto Czekolady oraz I Świebodzicki Dzień Akceptacji i Zrozumienia.

Zlot Motocykli po raz VII.
Zlot motocykli, quadów, pojazdów militarnych już po raz VII zagości na świebodzickim Rynku. Wydarzenie tradycyjnie rozpocznie się 29 kwietnia o godz. 15.00. W programie imprezy jest poświęcenie pojazdów a także widowiskowy przejazd ryczących i trąbiących maszyn ulicami miasta, pod hotel Księżyc.
Dodatkową atrakcją tegorocznej edycji będzie otwarta w godzinach od 13.00 do 16.00, plenerowa wystawa zabytkowych motocykli, mopedów, skuterów i motorowerów, zbieranych i z pasją odnawianych przez świebodziczanina Piotra Sosika.
Święto Czekolady z urodzinami „Michałka”
Kolejna edycja wyjątkowej, niepowtarzalnej i bardzo słodkiej imprezy rozpocznie się 1 maja w Parku Miejskim o godz.14.00. W tym roku, ze względu na 70-lecie najsłynniejszego cukierka ze Świebodzic – „Michałka”, organizatorzy szykują moc atrakcji. W programie m. in. przedstawienie dla dzieci w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu, wioska olimpijska, mega gry planszowe dla najmłodszych, fotoboksik, kącik małego artysty, czekoladowe konkursy i biżuteria oraz wielkie bańki mydlane. Nie zabraknie stoisk ze słodkościmi pod różnymi postaciami (wata cukrowa, rurki, gofry, popcorn – rzecz jasna o smaku czekolady). Na festynie zaparkują także food trucki z pysznym tajskim i włoskim jedzeniem. Zabawa w towarzystwie bajowych postaci – Króla Juliana, Scooby Doo, Hello Kitty czy Kubusia Puchatka i Tygryska, będzie trwała do 18.00.
I Świebodzicki Dzień Akceptacji i Zrozumienia
„Radość, integracja, tolerancja” – to hasła I Świebodzickiego Dnia Akceptacji i Zrozumienia. Zaplanowane na 5 maja wydarzenie rozpocznie się mszą św. w parafii św. Piotra i Pawła w Świebodzicach o godz. 11.00. Następnie odbędzie się przemarsz ulicami miasta do Parku Miejskiego. Tam na uczestników czekają integracyjne gry i zabawy, w których wezmą udział uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych, instytucji zrzeszających osoby niepełnosprawne w Świebodzicach, delegacje uczniów z placówek i szkół.
Wydarzenie objął Patronatem Honorowym burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz.

/ UM Świebodzice/