W kwietniu rozpoczyna się projekt „Świdnica z przewodnikiem”. Planowanych jest sześć wycieczek dla dorosłych, których tematem będzie „Wielokulturowość Świdnicy i księstwa świdnicko-jaworskiego”.
Wyprawy zaplanowano od kwietnia do września. Pierwsza podróż odbędzie się w niedzielę, 9 kwietnia o godz. 9.00. Na inauguracyjną wycieczkę zainteresowane osoby wybiorą się do Krzeszowa – perły śląskiego baroku. W programie zwiedzania m. in. Bazylika Wniebowzięcia NMP, Kościół pw. św. Józefa, Mauzoleum Piastów Śląskich, podziemia kościoła klasztornego, strych i wieża bazyliki, muzeum opactwa, letni pawilon na wodzie.
Na wycieczkę obowiązują zapisy w Informacji Turystycznej w Świdnicy. Rozpoczną się one w sobotę, 25 marca od godz. 10.00. Koszt wyjazdu to 10 zł + bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.
Najbliższe zaplanowane trasy zwiedzania to m. in. Góry Sowie, Gola Dzierżoniowska, Dzierżoniów oraz Kamienna Góra.
/rzecznik prasowy UM w Świdnicy Magdalena Dzwonkowska/
![W Świebodzicach powitali świętego Mikołaja, wspólnie rozświetlili choinkę [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Mikolajki-w-Swiebodzicach-18-238x178.jpg)
![Sanepid szkolił uczniów ze świdnickich liceów [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/IV-Spotkania-z-mlodzieza-Sanepid-Swidnica-7-238x178.jpg)

![Pożar w zakładzie lakierniczym w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar-lakiernia-100x75.jpg)


![Dwóch nowych policjantów złożyło ślubowanie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/nowi-policjanci-KPP-Swidnica-2025.12.02-4-100x75.jpg)


![Muzyczna uczta w Barokowym Zakątku. Wygraj zaproszenia na koncerty! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Petra-Matejova-podczas-Dni-Muzyki-Kameralnej-2025.11.16-2-100x75.jpg)
![Koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)