Jeszcze tego samego dnia, w którym doszło do kradzieży, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Strzegomiu wspólnie z policjantami ze Zgorzelca odzyskali wart 35 tysięcy złotych samochód dostawczy wraz z towarem wycenionym na 50 tysięcy złotych – informuje oficer prasowy KPP w Świdnicy Grzegorz Oleśkiewicz.
Pojazd utracony na terenie podstrzegomskiej wsi odnaleźli w powiecie zgorzeleckim. Zatrzymano także podejrzewanego o ten czyn 21-letniego mężczyznę. Samochód powrócił już do prawowitego właściciela.
29 stycznia rano do Komisariatu Policji w Strzegomiu zgłosił się mieszkaniec pobliskiej wsi informując, że spod domu skradziono mu dostawczego Volkswagena. Auto o wartości 35 tysięcy złotych, wypełnione było towarem w postaci elektronarzędzi oraz urządzeń i akcesoriów rolniczych, wycenionych na 50 tysięcy złotych.
Strzegomscy funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia dowiedzieli się, że pojazd znajduje się na terenie powiatu zgorzeleckiego. Z pomocą tamtejszych policjantów potwierdzono tę informację i odzyskano skradziony samochód wraz z towarem. Zatrzymano także poruszającego się dostawczym Volkswagenem 21-letniego mężczyznę – mieszkańca powiatu wałbrzyskiego.
Właściciel samochodu jeszcze tego samego dnia odebrał swoją własność, odzyskał także cały towar znajdujący się w pojeździe.
Zatrzymany 21-latek usłyszał natomiast zarzut kradzieży z włamaniem, teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
/KPP w Świdnicy, opr. red./
![Strażackie święto w Dobromierzu. Widowiskowe pokazy i parada na otwarcie wydarzenia [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/20260627_Dzien_Otwarty_OSP_Dobromierz-63-238x178.jpg)
![Walczą w morderczych warunkach. 48 drużyn na starcie turnieju na piachu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/III-charytatywny-turniej-siatkowki-plazowej-Pierogi-na-Skrzydlach-2026.06.27-24-238x178.jpg)







