Strona główna 0_Slider Odzyskali samochód z cennym ładunkiem

Odzyskali samochód z cennym ładunkiem

1

Jeszcze tego samego dnia, w którym doszło do kradzieży, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Strzegomiu wspólnie z policjantami ze Zgorzelca odzyskali wart 35 tysięcy złotych samochód dostawczy wraz z towarem wycenionym na 50 tysięcy złotych – informuje oficer prasowy KPP w Świdnicy Grzegorz Oleśkiewicz.

autoPojazd utracony na terenie podstrzegomskiej wsi odnaleźli w powiecie zgorzeleckim. Zatrzymano także podejrzewanego o ten czyn 21-letniego mężczyznę. Samochód powrócił już do prawowitego właściciela.

29 stycznia rano do  Komisariatu Policji w Strzegomiu zgłosił się mieszkaniec pobliskiej wsi informując, że spod domu skradziono mu dostawczego Volkswagena. Auto o wartości 35 tysięcy złotych, wypełnione było towarem w postaci  elektronarzędzi oraz urządzeń i akcesoriów rolniczych, wycenionych na 50 tysięcy złotych.

Strzegomscy funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia dowiedzieli się, że pojazd znajduje się na terenie powiatu zgorzeleckiego. Z pomocą tamtejszych policjantów potwierdzono tę informację i odzyskano skradziony samochód wraz z towarem. Zatrzymano także poruszającego się dostawczym Volkswagenem 21-letniego mężczyznę – mieszkańca powiatu wałbrzyskiego.

Właściciel samochodu jeszcze tego samego dnia odebrał swoją własność, odzyskał także cały towar znajdujący się w pojeździe.

Zatrzymany 21-latek usłyszał natomiast zarzut kradzieży z włamaniem, teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

/KPP w Świdnicy, opr. red./