Strona główna Sport Piłka nożna Ostatni sprawdzian na remis

Ostatni sprawdzian na remis

0

Piłkarze Polonii-Stali Świdnica i AKS-u Strzegom zremisowali 1:1 w meczu sparingowym. Dla obu naszych czwartoligowych ekip, ale grających w innych dolnośląskich grupach były to ostatnie szlify przed rozpoczynającym się 13 sierpnia sezonem 2016/2017.

000000pileczkaogolna

Sobotnie spotkanie na pewno nie było porywającym widowiskiem. Bardzo dużo fizycznej walki w środku pola, mało klarownych akcji, co przełożyło się również na mniejszą ilość sytuacji bramkowych. Jest jeszcze tydzień do ligi, mamy świadomość, co musimy poprawić w naszej grze, ale z pewnością na mecz ligowy z Wołowem będziemy gotowi na sto procent. Już nie możemy się doczekać rywalizacji ligowej o punkty – mówi trener świdniczan Tomasz Oleksy.

Zagraliśmy niezłe zawody na tle dobrej drużyny. Po przerwie w moim zespole nie wyszli już na plac gry Michał Sudoł i Dawid Domaradzki z powodu lekkich urazów. Również ja w sobotę nie nagrałem się zbyt długo i musiałem przedwcześnie zejść z murawy. Zmiennicy na szczęście nie zawiedli, stając na wysokości zadania. Za tydzień zaczynamy ligę – u moich podopiecznych widać już pewne podekscytowanie. Wierzę, że dobrze wystartujemy – dodał szkoleniowiec AKS-u Jarosław Krzyżanowski.

Oba gole w tej konfrontacji padły w drugich 45 minutach. Jako pierwsi z trafienia cieszyli się strzegomianie. Przyjezdnych na prowadzenie wyprowadził Marcin Wasilewski skutecznie wykorzystując rzut karny. Do wyrównania doprowadził w 78. minucie Krystian Jagieła. Nowy sezon świdniczanie rozpoczną od meczu u siebie z MKP Wołów, AKS Strzegom zagra z kolei na wyjeździe z beniaminkiem Zametem Przemków.

Polonia-Stal Świdnica – AKS Strzegom 1:1 (0:0)

Polonia-Stal: B. Kot, Kozachenko, Salamon, Klemiński, Ł. Kot, Sowa, Filipczak, Borowy, Łuszkiewicz, Jagieła, Myrta oraz Białas, M. Mazanka, Gładysz, P. Mazanka, Smutek, Mordasiewicz

AKS: Słowik, Dominiak, Krupnik, Sudoł, Sabat, Szerszeń, J. Krzyżanowski, Sobczak, Domaradzki, Uszczyk, A. Wasilewski oraz Kretkowski, D. Krzyżanowski, Górowski, Alwin, Werner, Kloc, Gołąbek, M. Wasilewski

Poprzedni artykułBartosz Kurek poprowadził Polaków do zwycięstwa!