Strona główna 0_Slider Tłumy widzów na Festiwalu Bachowskim

Tłumy widzów na Festiwalu Bachowskim [FOTO]

3

Stali bywalcy Festiwalu Bachowskiego nie kryją zaskoczenia. XVII edycja spotkań z muzyką kantora z Lipska i innych wielkich kompozytorów bije rekordy popularności. Tłumy są zarówno na koncertach porannych, jak i późno w nocy.

Passio Secundum Iesum Christum - 07.08.2016 - (7)

Niewielki kościół pw. św. Józefa w Świdnicy wypełnił się widzami, których zaintrygował koncert zatytułowany Passio Secundum Jesum Christum. Autorem konceptu jest Jorge Jimenez. Skrzypek o międzynarodowej sławie połączył muzykę Jana Sebastiana Bacha, Thomasa Luisa de Victorii i Eugena Ysaye ze słowem. Wybrane fragmenty powieści noblisty Jose Saramago, zatytułowanej „Ewangelia według Jezusa Chrystusa”, czytała wybitna polska aktorka Magdalena Cielecka.

Festiwal Bachowski od lat łączy jakość wykonania z oryginalnymi pomysłami i dobrą zabawą. Ogromną popularnością cieszą się koncerty, których integralną częścią są pikniki. Tak było w niedzielne popołudnie w Siedlimowicach koło Żarowa. Licznie zgromadzona publiczność w starym, wciąż czynnym młynie, wysłuchała utworów Haydna, Mozarta, Schuberta i Druschetzky`ego w wykonaniu Katarzyny Pilipiuk, Natalii Moszumańskiej, Elżbiety Górki i Konrada Górki. Podczas długiej przerwy w ogrodzie przy młynie goście rozłożyli koce piknikowe. – To wspaniałe, że przy tak pięknej pogodzie, w środku lata, po wysłuchaniu znakomitego koncertu można usiąść z rodziną i przyjaciółmi na trawie i po prostu odpoczywać – mówi jedna z uczestniczek koncertu. Gospodarze zadbali o tych, którzy nie zabrali własnych koszy. Na miejscu czekały domowej roboty ciasta, chleby, lemoniada i wino z lokalnej winnicy.

Festiwal szykuje kolejne ciekawe wydarzenia. We wtorek i środę będzie można posłuchać Mozarta oraz Beethovena podczas koncertów Opus Magnum w świdnickim Muzeum Dawnego Kupiectwa i w auli Państwowej Szkoły Muzycznej. W czwartek kolejna uczta – koncert Edina Karamazova, światowej sławy lutnisty.

Program Festiwalu Bachowskiego. Kliknij!

/asz/

Zdjęcia Anna Pawłowska i Stanisław Abramik

Poprzedni artykułOstatni sprawdzian na remis
Następny artykułPijany opiekun grupy kolonistów