Kolejny mieszkaniec powiatu świdnickiego przyłapany na posiadaniu sporej ilości narkotyków. 21-latek ze Strzegomia w lodówce przechowywał 2 tysiące porcji amfetaminy – informuje świdnicka policja.
Zdjęcie archiwalne
– Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Strzegomiu w wyniku działań operacyjnych zatrzymali 21-letniego mężczyznę, podejrzewanego o posiadanie środków psychotropowych. Policjanci podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego, w lodówce ujawnili i zabezpieczyli środki odurzające w ilości pozwalającej na uzyskanie niemal 2 tysięcy porcji handlowych amfetaminy. Mężczyzna został po zatrzymaniu osadzony w policyjnym areszcie. Mieszkaniec Strzegomia usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków psychotropowych.Prokurator Rejonowy w Świdnicy wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego – informuje podkomisarz Agata Oleśkiewicz, oficer prasowy KPP w Świdnicy.
W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
/opr. red./


![Dawny biurowiec ŚFUP doczeka się drugiego życia? Szykują się do rozpoczęcia modernizacji [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/biurowiec-SFUP-2025.11.14-3-238x178.jpg)
![Są razem od pół wieku i dłużej. Świętowali małżeńskie jubileusze [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Zlote-Gody-2025.11.15-mix-238x178.jpg)

![Wypadek na „trzydziestce piątce”. Ciągnik spadł z mostu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Pszenno-DK35-wypadek-2025.11.15-mix3-100x75.jpg)




![Koncert Wiedeński 2 Orkiestry Księżniczek w Szczawnie-Zdroju [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/001-100x75.jpg)
![Wyjątkowy koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym wkrótce w Świdnicy. Wygraj zaproszenie! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)