Strona główna 112 Pięciolatka pod opieką pijanej matki

Pięciolatka pod opieką pijanej matki

4

Ponad 3 promile alkoholu miała matka, która prowadziła wózek z 5 – letnim dzieckiem. Policjanci z powiatu świdnickiego zatrzymali kobietę, która w stanie nietrzeźwości opiekowała się swoją córką. 

policja5

Policjanci z Komisariatu Policji w Strzegomiu uzyskali informację, iż nietrzeźwa kobieta spaceruje z dzieckiem w wózku na terenie miasta. Funkcjonariusze od razu udali się na miejsce. Sprawdzili stan trzeźwości 33-letniej kobiety. Okazało się, że miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie.  5-letnia dziewczynka trafiła pod opiekę do dziadków, natomiast nietrzeźwa mieszkanka Strzegomia do policyjnego aresztu.

Obecnie policjanci sprawdzają, czy kobieta sprawując opiekę nad dzieckiem w takim stanie nie stworzyła zagrożenia dla jego życia lub zdrowia. O sytuacji zostanie powiadomiony również sąd rodzinny, który podejmie dalsze decyzje w tej sprawie.

Jeśli zgromadzony materiał wykaże, że matka swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraziła córkę na bezpośrednie zagrożenie dla życia bądź zdrowia to grozić jej może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

/KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułDwa tysiące porcji amfetaminy w lodówce
Następny artykułZ Lotnikiem na remis