Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy rozpoczyna cykl edukacyjny „Wagary w Muzeum”. Skierowany jest on do uczniów gimnazjów i starszych klas szkół podstawowych, którzy zainteresowani są lokalną historią.
Pierwsze spotkanie pt. „Kiedy powstała Świdnica?” odbędzie się w środę, 20 kwietnia o godz. 13.00. Poprowadzi je Agnieszka Dudzińska – pracownik Muzeum Dawnego Kupiectwa.
Na „wagary” zapraszamy w każdą trzecią środę miesiąca, zawsze o godz. 13.00. Spotkania będą poświęcone historii, zabytkom i osobliwościom ziemi świdnickiej. Zajęcia będą prowadzili pracownicy muzeum oraz zaproszeni goście. W przypadku szczególnego zainteresowania określonym tematem, zorganizowane mogą zostać dodatkowe spotkania.
– Mam nadzieję, że ta ciekawa forma edukacji historycznej, zaproponowana przez pracowników naszego muzeum, zachęci młodych świdniczan do odkrywania tajemnic swojego miasta. A „Wagary w Muzeum” będą okazją do rozpoczęcia przygody, która może w przyszłości stanie się ich pasją – mówi zastępca prezydenta, Szymon Chojnowski.
/opr.red/




![Wypadek na „trzydziestce piątce”. Ciągnik spadł z mostu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Pszenno-DK35-wypadek-2025.11.15-mix3-100x75.jpg)



![Najciemniej pod… kamerą? Nad zalewem trwa walka z wiatrakami [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/page-5-100x75.jpg)

![Koncert Wiedeński 2 Orkiestry Księżniczek w Szczawnie-Zdroju [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/001-100x75.jpg)
![Wyjątkowy koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym wkrótce w Świdnicy. Wygraj zaproszenie! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)