Strona główna Kultura Do muzeum na wagary

Do muzeum na wagary

0

Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy rozpoczyna cykl edukacyjny „Wagary w Muzeum”. Skierowany jest on do uczniów gimnazjów i starszych klas szkół podstawowych, którzy zainteresowani są lokalną historią. 

muzeum

Pierwsze spotkanie pt. „Kiedy powstała Świdnica?” odbędzie się w środę, 20 kwietnia o godz. 13.00. Poprowadzi je Agnieszka Dudzińska – pracownik Muzeum Dawnego Kupiectwa.

Na „wagary” zapraszamy w każdą trzecią środę miesiąca, zawsze o godz. 13.00. Spotkania będą poświęcone historii, zabytkom i osobliwościom ziemi świdnickiej. Zajęcia będą prowadzili pracownicy muzeum oraz zaproszeni goście. W przypadku szczególnego zainteresowania określonym tematem, zorganizowane mogą zostać dodatkowe spotkania.

– Mam nadzieję, że ta ciekawa forma edukacji historycznej, zaproponowana przez pracowników naszego muzeum, zachęci młodych świdniczan do odkrywania tajemnic swojego miasta. A „Wagary w Muzeum” będą okazją do rozpoczęcia przygody, która może w przyszłości stanie się ich pasją – mówi zastępca prezydenta, Szymon Chojnowski.

/opr.red/

Poprzedni artykułŚwidnica znów należy do Grzegorza Grzyba! [VIDEO]
Następny artykułDrugi dzień rajdu w obiektywie! [351 ZDJĘĆ]